Šo sestdien, 1.jūnijā, Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros, Spīķeru kvartālā norisināsies festivāls “Radi un iedvesmojies”. Tajā būs gan leļļu teātra izrāde „Vinnija Pūka piedzīvojumi”, gan rotaļprogramma ar lielo pasaku tēlu līdzdarbošanos, dziesmām un dejām, gan izzinošas, attīstošas, radošas darbnīcas, kā arī muzikāla izrāde “Mīļdziesmiņas”. Ieeja pasākumā bez maksas.

Skatuves programmu plkst. 12.30 atklās Rīgas jauniešu leļļu teātris “Ī-ā” ar izrādi “Vinnija Pūka piedzīvojumi”. Dabisks un silts labsirdīgums un humors staro no šīs izrādes. Tikai cilvēciskotas, apgarotas rotaļlietas, tikai apgarota pasaule ir skaista, aicinoša un labsirdīga. Pasakas varoņi, nonākdami visfantastiskākajos apstākļos, būtībā dzīvo bērnu ikdienas dzīvi, priecājas, jokojas, rotaļājas un skumst. Taču šajā parastajā ikdienā autors parāda daudz negaidīta, cilvēcīga, audzinoša, un visu to viņš dara ar labsirdīgu aizrautību un bagātu izdomu. Jo bērnība nezūd, bērnībai nav pagātnes, tāpēc – “pašā Meža vidū, apburtā vietā Tevi vienmēr gaidīs Lācītis – Pūks un viņa draugi.”

Plkst. 13.30 bērnus gaidīs jautra un krāsaina rotaļprogramma „Brīnumu un prieka akadēmija” ar lielajiem pasaku tēliem – Zaķi Baniju un Peli Karameli.

Savukārt skatuves programmas noslēgumā, plkst. 15.00, uz skatuves cikla „Patiešām Maziņiem” koncerts “Mīļdziesmiņas”. Koncerts izskanēs vasarīgi jautrās notīs – ar Imanta Kalniņa un Raimonda Paula mūziku, kas iepriecinās katru bērniņu. Par brālīti un māsiņu, zaķīšu pirtiņu, zilo putniņu, saulīti un mīļu dienu – dziesmiņas, kuras dzīvo arī vecāku un vecvecāku siltās atmiņās par bērnību. Uz skatuves: Aija Andrejeva, Marts Kristians Kalniņš, Goran Gora, Jānis Miltiņš, Ernests Mediņš. Teicēja – Karina Bērziņa.

Paralēli skatuves programmai, radošajās darbnīcās kopā ar bērniem veidosim skaistus papīra kronīšus, izgatavosim nozīmītes, krāsosim un zīmēsim vasaras sapņus, no koka klučiem būvēsim pilis, kuģus un mašīnas, kā arī izgatavosim interesantos un skanīgos marakasi. Pūtīsim ziepju burbuļus un spēlēsim aizraujošas spēles.

Festivāls „Radi un iedvesmojies” norisināsies 1.jūnijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00,  Spīķeru kvartāla lielajā laukumā, Maskavas ielā 8. Ieeja pasākumā bez maksas.