Dirty Deal Teatro bērnu un jauniešu repertuārs “Šmulītis” novembrī piedāvā apmeklēt četras dažādas bērnu izrādes, tai skaitā 13. novembrī arī repertuārā sen nebijušo Ingas Tropas izrādi “Kā saule gadījās” ar pasaku stāstīšanu un piparkūku cepšanu.

Izrāde “Kā saule gadījās” paredzēta 3 līdz 6 gadus veciem bērniem. Tajā, izmantojot latviešu tautas teikas, virtuves rīkus un pārtikas produktus, aktieri Lauma Balode un Kārlis Krūmiņš ar bērnu līdzdalību atklās brīnumus par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Uzzināsim, kā Saule radusies, kā zvaigznes sakritušas nakts palagā, un kāpēc Mēness spīd. No kopīgi pagatavotās piparkūku mīklas bērniem būs iespēja atveidot un izgaršot izrādē gūtos iespaidus. 13. novembrī izrāde tiks spēlēta  plkst. 12.00 un plkst. 15.00.

Kā saule gadījās

Kā saule gadījās

Režisore Inga Tropa stāsta: “Izrādes ideja radās, darbojoties virtuvē kopā ar dēlu. Ikdienišķās lietas var pārvērsties iedvesmojošā rotaļā, reizē sniedzot iespēju apgūt jaunas prasmes un iegūt zināšanas radošā un nepiespiestā veidā. Lai iepriecinātu bērnus, nebūt nav nepieciešamas dārgas rotaļlietas.”

12.novembrī skatītāji aicināti uz režisora Ģirta Šoļa izrādi visai ģimenei “Blēņas un pasakas”. Izrāde būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkās. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem. Izrādē piedalās aktieri Valdis Vanags un Arnita Jaunzeme, kā arī mūziķis Mikus Frišfelds.

Novembrī tiks spēlētas arī divas režisores Paulas Pļavnieces izrādes bērniem.  20. novembrī uz izrādi “Pielipīgie vārdi” vecāku pavadībā aicināti paši mazākie teātra apmeklētāji, kuri paši vēl rada savus pirmos vārdus un spēlējas ar skaņām un zilbēm. Kopā ar viņiem aktieri Jana Čivžele un Kārlis Kazāks aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdiņus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā.

Savukārt 25. novembrī izrādē-lekcijā “Mākoņi”, kas paredzēta 6 līdz 9 gadus veciem bērniem, aktieri Artūrs un Andrejs veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos.

 

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/820 .

Biļešu cena: 7,00 EUR / 21 EUR (ģimene biļete 4 per.)

 

Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).