Spīķeros norisināsies lekciju un darbnīcu sesija Architecture+

radi!2015 nedēļas ietvaros 10. martā radošajā kvartālā Spīķeri norisināsies radošo industriju forums Creative Showcase un tā ietvaros lekciju un darbnīcu sesija Architecture+. Sesijas mērķis ir atklāt jauno tehnoloģiju izpausmes un ietekmi uz arhitektūru un apbūvēto vidi, pilsētu un cilvēkiem. Tas aptver tādas tēmas kā jaunās ražošanas metodes un produkcijas formas, jaunie materiāli, interaktīvā arhitektūra, 3D printeri, robotika, mobilitāte, IT un programmēšana.

architecture+ 10.marts SpikeriArchitecture+ sesijas ietvaros būs iespēja iepazīties ar Latvijas ekspozīciju Tallinas Arhitektūras biennālei (TAB). Latvijas ekspozīcijas starpdisciplinārā arhitektu un tehnoloģiju speciālistu komanda demonstrēs Latvijas jauno tehnoloģiju inovatīvu apvienojumu ar arhitektūras valodu un kontekstu. Sesijā uzstāsies arī Tallinas Arhitektūras biennāles kuratori un iepazīstinās ar šī gada  tēmu Self-Driven City – kā jaunākās tehnoloģijas un tehnoloģiskie sasniegumi nākotnē mainīs arhitektūru, pilsētvidi un arhitektu darbu.

Uzstāsies arī Luis Miguel Girao un citi eksperti, kas runās par starpdisciplinārās sadarbības praktiskajiem piemēriem laikmetīgas arhitektūras un tehnoloģiju ietvaros.

Architecture+ sesijas noslēgumā, radošajā darbnīcā tiksies arhitektūras un jauno tehnoloģiju studenti, lai apzinātu iespējas un attīstītu starpnozaru sadarbības modeļus, kas vērsta uz jaunu produktu un pakalpojumu izveidi. Nākotnes profesionāļu prakstiska iesaistīšana un izglītošana paver  jaunas iespējas pievienotās vērtības radīšanā un perspektīvu darbībai radošajās industrijās. Studentiem tiks dota iespēja palūkoties uz nākotnes procesiem no dažādiem skatupunktiem un meklēt saskarsmes punktus starp divām nozarēm.

Architecture+ PROGRAMMA (11.00 – 15.00):

11.00 Tallinas Arhitektūras Biennāles (TAB) kuratori

12.00 Radošās darbnīcas 1. sesija

13.00 Iepazīstināšana ar Latvijas TAB ekspozīcijas konceptu un tā tapšanas gaitu.

13.30 Viesu lekcijas (Luis Miguel Girao, Mateusz Marmołowski)

14.00 Darbnīcas 2. sesija un prezentēšana

 

Radošajā darbnīcā darbosies 10-15 arhitekti un 10-15 tehnoloģiju studenti un, soli pa solim, izmantojot radošās domāšanas un inovāciju radīšanas metodes, jauktas komandas radīs jaunas idejas. Jaunajiem speciālistiem šī ir iespēja pieredzēt, kā praktiski norit sadarbība starp dažādām nozarēm, kādi ir tehnoloģiju un arhitektūras prakses saskares punkti un inovāciju potenciāls.

 

*Piesakies darbnīcai līdz 9. martam šeit. Vietu skaits ierobežots!

 

Vairāk informācijas par Architecture+ www.latarh.lv