Atklājot brīvdabas kultūras programmu Spīķeru kvartālā, šo trešdien, 28. jūlijā, uz skatuves kāps dziesminieks Haralds Sīmanis un mūzikas grupa “Stūrī Zēvele”.

Koncerts norisinās koncertsērijas “MIERS” ietvaros, kas jau otro gadu dodas pie skatītājiem Spīķeru kvartālā, piedāvājot iepazīt Latvijas alternatīvās mūzikas skatuves pārstāvju radošo darbību un ļauties nepieradinātās mūzikas valdzinājumam.

Trešdien ap plkst. 19.10 uz Spīķeru skatuves kāps Haralds Sīmanis ar pavadošo grupu, savukārt ap plkst. 20.20 uz skatuves “Stūrī Zēvele”.

Haralds Sīmanis ir latviešu dziesminieks. Pēc profesijas — jumiķis. Muzikālo izglītību nav ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā. Jau 1970. gados Sīmanis uzsāka sadarbību ar Arvīdu Ulmi, kura dzeju savās dziesmās izmanto joprojām. Mūziķis ir izdevis vairākus albumus. Viens no viņa populārākajiem skaņdarbiem ir balāde “Ezers”, kuru viņš 1980. gadā izpildīja “Mikrofona dziesmu aptaujas” noslēguma koncertā un pēc šīs uzstāšanās mākslinieks ieguva atpazīstamību.
“Stūrī Zēvele” ir indie/pop apvienība, kuru 2006. gadā Kuldīgā izveidoja skolasbiedri. Vēlāk, grupas aktīvajai darbībai pārceļoties uz Rīgu, tās sastāvs vairākas reizes ir pamainījies. Šobrīd grupā darbojas pieci dalībnieki – Elizabete Milta, Klāvs Lauls, Justīne Kuzņecova, Maija Ušča un Uldis Gedra. Grupas izdevusi trīs studijas albumus – “Labrīt!” (2014), “Labdien” (2016), kā arī 2020.gadā grupa klājā laida savu trešo albumu ar likumsakarīgu nosaukumu “Labvakar”. Savas pastāvēšanas laikā grupa skanējusi dažādos Latvijas mūzikas notikumos, tostarp festivālos “Positivus”, “Laba Daba” un “Zemlika”.
Brīvdabas koncerts norisināsies trešdien, 28. jūlijā, Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8k-1. Sākums plkst. 19.00. Ieeja bez maksas.

Pie ieejas apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.