Spīķeru kvartāla un Daugavas krastmalas rekonstrukcija

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko 2012.gadā uzsāka Spīķeru kvartāla un Daugavas krastmalas rekonstrukcijas darbus.

„Jau nākamgad pašlaik slēgtā un neizmantotā krastmala pie Spīķeru kvartāla izskatīsies labāk, nekā krastmala, kas ir iepretī Vecrīgai. Šī būs pilnībā atjaunota un labiekārtota pilsētas daļa, kuru pilnvērtīgai atpūtai varēs izmantot gan rīdzinieki, gan tūristi. Pateicoties tam, ka kvartāls tiks sakārtots, šeit noteikti parādīsies arī jauni restorāni un kafejnīcas, veikali, galerijas. Tas nozīmē arī jaunas darba vietas”, atzīmēja Nils Ušakovs.

1

Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko norādīja: „Īstenojot šo projektu, Spīķeru kvartāls pārvērtīsies par jaunu kultūras un atpūtas centru. Tas ir labs piemērs, kā degradētu teritoriju atkal iekļaut pilsētas apritē.”

Spīķeru kvartāls atrodas starp Maskavas, Krasta, Turgeņeva ielām un Daugavu, Tas ietilpst UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā – Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Darbi notiek projekta „Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas” projekta ietvaros. Tā mērķis ir nodrošināt degradētās teritorijas kvartāla starp Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielām, kā arī 1,3 km garā krastmalas posma revitalizāciju, pārvēršot to par iedzīvotājiem un tūristiem publiski pieejamu kultūras, izglītības un atpūtas telpu.

Līdz 2013.gada aprīlim realizētie darbi: nojauktas pagaidu un teritoriju degradējošās ēkas un nožogojumus, apzaļumota teritorija, nobruģētas ietves un riteņbraucēju celiņš, izbūvēts žogs, soliņi, atkritumu urnas, kā arī uzstādīts apgaismojums, atjaunots gājēju tunelis un tuneļa kāpnes, aprīkojot ar estakādi, izveidota droša un ērta pieeja Daugavas krastmalai. Papildus gājēju promenādei un veloceliņam izveidota aktīvo skrituļotāju atpūtas zona. Krasta ielā un gar Daugavas krastu uzstādītas jaunas norobežojošās tērauda margas, remontēta esošā norobežojošā Krasta ielas siena, veikts Daugavas krasta aizsargdambja akmens daļu remonts u.c.

Projekta kopējais finansējums 4 910 000 latu (termiņš 2013.gada decembris). Personu apvienības „Merks- Saldus ceļinieks” Būvniecības līguma kopējā summa ir 4 540 052 latu (termiņš 2013.gada aprīlis). Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 2 550 000 latu. Rīgas domes līdzfinansējums – 2 360 000 latu.

Spīķeru revitalizācijas tehniskā projekta vizualizācijas apskatāmas Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā “www.rdpad.lv” sadaļā “Projekti”