Ceturtdien, 6.jūnijā, Spīķeru kvartālā tiks atklāta brīvdabas kino sezona, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties pēc Anšlava Eglīša romāna „Homo Novus” motīviem veidoto filmu ar tādu pašu nosaukumu, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Ieeja bez maksas.

Šovasar Spīķeru kvartālā norisināsies seši brīvdabas kino vakari, piedāvājot skatītājiem pašmāju kino meistardarbus un pasaulē atzītas filmas baudīt uz lielā ekrāna zem zvaigžņotas debess pašā Rīgas centrā- Spīķeros.

27.jūnijā Spīķeru kino vakarā tiks izrādīta režisora Andreja Ēķa komēdija „Klases salidojums”, savukārt 11.jūlijā skatītāji aicināti uz režisora Gata Šimta vēsturisko piedzīvojumu filmu par romantiskiem un pārgalvīgiem cilvēkiem revolūcijas un terora laikmetā– „1906”.

Par „Homo Novus”:
1938. gads. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: “Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu.”

  • Režisore: Anna Viduleja
  • Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala

Filmas latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās. Pasākumu sākums no plkst.21.30,  kino seansa sākums ap plkst.22.00 (līdz ar krēslas iestāšanos), norises vieta – Spīķeru lielais laukums, Maskavas iela 8. Ieeja visos kino vakaros bez maksas.

Apmeklētāji, kuriem ir iespēja, aicināti ņemt līdzi savus sēžamos!

 

Brīvdabas kino vakarus Spīķeros atbalsta Rīgas dome.