Tiek iestudēts Ingas Gailes sieviešu tiesību varietē „Trauki”

28. novembrī „Dirty Deal Teatro” gaidāma pirmizrāde izrādei „Trauki”, ko iestudē viena no spožākajām latviešu dzejniecēm un dramaturģēm Inga Gaile. Izmantojot varietē elementus, izrādē tiks pētītas dažādas sieviešu lomas sabiedrībā.

??????????

Dirty Deal Teatro: publicitātes foto

Meitene. Sieva. Mīļākā. Māte. Feministe. Mūsdienu sabiedrībā sievietei ir iespēja pildīt dažādas lomas. Taču kurā brīdī iespēja kļūst par pienākumu? Un cik lielā mērā sievietes rīcību nosaka viņa pati, bet cik – sabiedrībā valdošie nerakstītie likumi? Šos nopietnos jautājumus izrādes radošā komanda risinās, liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus ar dziesmām, dejām un pārģērbšanos.

Sievietes lomu pētījumu izrādē caurvij stāsts par Sievu un Mīļāko, kuras satiekas, lai atklātu, kas viņas patiesībā ir. Viena vīrieša mīļotās vai īpašums, viņa aprūpētājas vai nīdējas? Un kas paliek pāri, kad viņas atsakās pildīt šīs funkcijas? Vai tas maz ir iespējams?

Izrādes „Trauki” dramaturģe un režisore Inga Gaile ir viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, Dzejas dienu balvu un Prozas lasījumu galveno balvu. Nesen viņa spilgti pieteikusi sevi teātra režijā ar izrādi „Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī un brāļu Strugacku lugas „Pēterpils pilsētas žīdi” iestudējumu teātrī „Skatuve”. „Trauku” pirmizrādē 28. novembrī Inga Gaile arī atveido vienu no galvenajām lomām. Iestudējumu viņa veido kopā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni.

Jau tagad ir iespējams noklausīties demo ierakstu dziesmai „Tu esi novājējusi”, kas skanēs izrādē – mūzikas autors ir grupas „Sigma” dalībnieks Jānis Ozoliņš, dziesmu izpilda jaunā un talantīgā aktrise Marija Linarte. https://soundcloud.com/dirtydealteatrolv/tu-esi-novajejusi

 

Izrādes „Trauki” radošā komanda

Teksta autore: Inga Gaile

Režisores: Inga Gaile, Marta Elīna Martinsone

Spēlē: Marija Linarte, Anna Putniņa, Inga Gaile vai Inga Tropa

Scenogrāfe: Ieva Kauliņa

Komponists: Jānis Ozoliņš

Antropoloģe: Ieva Raubiško

 

Pirmizrāde 28. novembrī plkst. 19:00, nākamās izrādes 4. un 6. decembrī plkst. 19:00.