Trešdien, 20.jūnijā, Spīķeru kvartālā norisināsies otrais brīvdabas lielkoncerts, uz skatuves pulcējot pašmāju mūzikas grupas– „Martas Asinis”, „Tehnikums” un „Rīgas Modes”. Ieeja pasākumā bez maksas.

Trešdienas koncertu atklās neatkarīgās deju mūzikas grupa “Martas Asinis”. Grupa dibināta 2009.gadā un līdz šim izdevusi piecus albumus, no kuriem “Ceturtais” un “Sestais” tikuši izvirzīti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons”.
Sintpopa duets “Tehnikums” ir radies 2014. gada vasarā, kad to dibināja solists un taustiņinstrumentālists Kristaps Dubļāns kopā ar bundzinieku Dagni Neilandu. Pēc vairāku sekmīgu singlu izdošanas, 2015. gada decembrī dienasgaismu ieraudzīja “Tehnikuma” debijas albums “Ko gribu, to daru!”, savukārt pērn tika izdots ieraksts “Semestris”, kas tapis sadarbībā ar pašmāju hiphopa leģendu Ozolu. Šobrīd grupa ir atgriezusies pie saviem solo darbiem un aktīvi strādā pie jauna studijas albuma radīšanas.
Spīķeru otro lielkoncertu noslēgs grupa “Rīgas Modes”, kas uz Latvijas mūzikas skatuves sevi pieteica 2014. gadā ar pašu vārdā nosaukto minialbumu un par šo ierakstu tika nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākā debija.  Divus gadus vēlāk grupa izdeva savu pirmo pilnmetrāžas ierakstu “Fantastiski”, kas saņēma “Zelta Mikrofonu” kā labākais pop albums, kā arī “Austras balvu”, kas tiek pasniegta labākajam pašmāju albumam mūzikas kritiķu vērtējumā.

Grupas skanējumā jūtamas dažādu laikmetu Lielbritānijas ģitārmūzikas vēsmas, tomēr īpašu akcentu “Rīgas Modes” liek uz mūzikas tekstiem latviešu valodā. Šobrīd kolektīvs strādā pie jauna materiāla, ko lielā mērā iedvesmojis 1980. gadu tā dēvētais “sophisti-pop” mūzikas novirziens.
Koncerts norisināsies 20. jūnijā no plkst. 19.00 Spīķeru kvartāla lielajā laukumā, Maskavas ielā 8. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Brīvdabas koncertus Spīķeros atbalsta Rīgas dome.