Trešdien, 26.jūlijā,  Spīķeru kvartālā ar brīvdabas koncertu uzstāsies latviešu indipopa meiteņu grupa „Sus Dungo” un viesmākslinieces no Krievijas – grupa „Smooth Kats”, kuras muzicēs izpildot skaņdarbus džeza, fanka un populārās mūzikas noskaņās. Koncerts norisināsies Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Pasākuma sākums plkst.19.00. Ieeja bez maksas.

„Sus Dungo” ir 6 jaunas dāmas ar plašu instrumentu klāstu, ieskaitot akordeonu un flautu, kuras atstāj neizdzēšamu iespaidu un sajūtu pilnu skatuves tēlu – svaiga elpa mūzikā, jaunība, patiesa brīvība un improvizācija. Nemainīgi siltā atmosfēra mijas ar patiesu uzstāšanos un oriģinālu mūziku. 2012.gadā „Sus Dungo” izdeva savu pirmo studijas ierakstu, minialbumu „Rasā pēdas”, kas saņēmis vairākus atzinīgus vērtējumus no Latvijas mūzikas kritiķiem un sirsnīgu atbalstu no klausītājiem. 2015.gadā grupa izdeva savu otro albumu „Down The River”.
Meitenes satikušās nejauši, bet ar vēlmi dalīties savās mūzikas sajūtās. Sešas dažādas sajūtas savītas vienā skaistā kopumā. Grupas nosaukums radies dabiskā ceļā. „Sus” ir grupas dalībnieces Diānas pirmās ģitāras vārds un nu viņas pašas mīļvārdiņš. Un „Dungo” ir viens no skaistajiem veidiem, kā izpaust mūziku – dungojot.

„Smooth Kats” ir meiteņu grupa, kas muzicē acid-jazz,  popa un fanka manierē.  Apvienība nāk no  Sanktpēterburgas, Krievijas. Grupā muzicē un vienā veselumā mūzikas instrumentus un vokālu apvieno sešas aizrautīgas un mūziku mīlošas meitenes: Diana Oganezova – vokāls, Kate Alpatova – bass, fona vokāls, Sofiya Lysenko – saksofons, fona vokāls,
Kate Vasilieva – ģitāra, fona vokāls, Alexandra Nadtochiy – taustiņi, Maria Brewster – bungas.
„Smooth Kats” spēlējušas uz dažām skatuvēm vairākos festivālos Krievijā (Petrojazz Summer, Petrojazz Autumn, St. Petersburg Harley Days, Cover Party, Lady in Jazz), kā arī sniegušas jau vairāk nekā 70 koncertus Sanktpēterburgā un citur. 2015.gadā „Smooth Kats” kļuva par laureātēm starptautiskajā mūzikas konkursā „Czech Jazz Contest”, savukārt šobrīd grupa strādā pie sava ierakstu albuma.

 

 

Brīvdabas koncertus Spīķeros atbalsta Rīgas dome.