17.augustā Rīgas svētku ietvaros “Starp mašīnām, motoriem, meitenēm…”

Gluži tāpat kā Māra Čaklā dzejolis “Dzeguzes balss”, kura rinda “Starp mašīnām, motoriem, meitenēm…” ir izvēlēta par pasākuma nosaukumu, aktivitātes “Spīķeru kvartālā” ir veltījums Rīgas enerģijai, atmosfērai un steidzīgajam dzīves tempam.

Pasākums fokusējas uz mūsdienu ielu kultūru un mākslu – grafity, ielu dejām, ekstrēmajiem sporta veidiem, hip-hop mūziku u.c.Tā noskaņu nodrošinās RTU studentu vadītās tehniskās jaunrades darbnīcās, kurās jaunākajiem svētku apmeklētājiem atklās litogrāfijas noslēpumus un piedāvās pašiem būvēt dažādus inženiertehnikas sasniegumus – tiltus, katapultas, izpletņus. Lielākus bērnus gaidīs laivu, lidmašīnu un vējdzirnavu darbnīca, kā arī robotu cīņu turnīrs.

Savukārt uz skatuves būs priekšnesumi no labākajiem jaunajiem Latvijas mūziķiem un dīdžejiem Nivklāvz, Edavārdi, Miks Dukurs un grupa „Laime pilnīga”, hip-hop deju sacensības un paraugdemonstrējumi, RTU karsējmeiteņu uzstāšanās, fizikas un ķīmijas eksperimenti, skeitborda šovs.

PASĀKUMA PROGRAMMA

12.00 un 15.00 Edavārdi

Edavārdi ir latviešu repa izpildītājs, kurš ir tikai sava ceļa sākumā. Kopš 2005. gada ar interneta palīdzību izdevis neskaitāmas solo dziesmas, kā arī piedalījies vairākos pašmāju repa albumos un izlasēs. Edavārdi ir daļa no bijušā PKI kolektīva, kā arī 1/3 no supergrupas „Riekstu Armija”.
Iedvesmu rakstīšanai Edavārdi smeļas no dažādiem žanriem un izpildītājiem – sākot ar Eminem un Nas un beidzot ar Led Zeppelin, un David Bowie. Rakstīšanas stilā Edavārdi ir ņēmis piemēru no tādiem izpildītājiem kā Big Pun, The Roots, Bob Dylan u.c., tekstos izmantojot sarežģītas atskaņu sērijas un atjautīgas vārdu spēles.

12.30 – 13.20 Rīgas DJ Skolas priekšnesums

Šovs ar “scratch” tehnikas paraugdemonstrējumiem.

Vinilasimulatori un kontroles sistēmas paver iespējas manipulēt ar digitālu audio failu atskaņošanu no datora, nodrošinot mūzikas fizisku kontroli ar plašu atskaņotājiem un īpašām analogi kodētām vinila platēm. Šī inovatīvā tehnoloģija dīdžejiem ļauj skrečot, bītmačot un veikt citas vinila plašu DJtrikus, kas citos veidos ar datoru nebūtu iespējamas.

Piedalās: DJ Dub:ra, DJ PM2theAM un DJ Ruddu.c.

13.20 un 15.20 RTU karsējkomandas – “Karstās dejas”

Studenti laiku pavada ne tika starp grāmatām un laboratorijās, bet ir arī aktīvi sportotāji. Jau vairākus gadus RTU ir sava karsēju komanda, kas kopā ar draugu kolektīviem sniegs fantastiskus deju priekšnesumus svētku apmeklētājiem.

13.40-14.20 Hip-hop deju un breakdance sacensības

Uz vienu stundu Spīķeri kļūs par Rīgas centrālo deju placi. Šajā stundā būs iespēja redzēt Hip-Hop un Breakdance cīņas sadarbībā ar Ghetto Dance, kā arī deju šovus, kuros būs redzami dažādi stili – sākot ar hip hop, house, dance hall līdz pat laikmetīgajai dejai. Ar šoviem uzstāsies PRO-X, Veizānu deju skola un Jūrmalas deju centrs. Šajā pasākumā būs arī „cīņa” starp DJ un dejotāju – DJ ik pēc 20 sek. mainot mūziku, dejotājam jāspēj ātri pielāgoties un dejot atbilstoši stilam. Ārpus skatuves, īpašā deju teltī, būs iespēja jebkuram pamācīties deju pamatsoļus, ar kuriem jūs iepazīstinās horeogrāfe un PRO-X vadītāja Ieva Biteniece. Nodarbību sākumi 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 un 17.30.

15.40;16.40 Ķīmijas un fizikas paraugdemonstrējumu šovs – “Laborantu Cirks”

Vienmēr iespaidīgi un interesanti vērot acīmredzamas, tomēr līdz galam neizprotamas lietas. RTU ir parūpējusies par ķīmijas un fizikas eksperimentu šovu, kas gan ir līdzīgs burvju trikiem, tomēr acu apmāna vietā ir zināšanas, ko varēs sasmelties daudz un pamatīgi. Tas nu gan pavisam droši – RTU studenti pierādīs, ka ķīmija un fizika ir aizraujoša!

14.20 – 17.00 NIKLAVZ un GreenTrial šovs

Šobrīd NIKLAVZ ir viens no ritmu veidotāju apvienības “Dirty Deal Audio” pārstāvjiem. Niklavz ir producējis daudz vietējos, kā arī ārzemju māksliniekus, un ir labi zināms bītmeikeris Baltijā. Pēdējā laikā Niklavz ir piedalījies vairākos ievērības cienīgos pasākumos, kā piemēram, mūzikas festivālā “Satta Outside”, starptautiskajā bītmeikeru cīņa ieņemot pirmo vietu. Vēl Niklāvam bija gods pārstāvēt Latviju vienā no lielākajiem mūzikas industrijas festivāliem Eiropā “Primavera Sound”. Niklāvs ir arī sniedzis performanci ”Tallinas mūzikas nedēļā” šogad, uzstājoties bassmūzikas pasākumā, kas notika klubā ”HETK”. Vēl noteikti pieminēšanas vērta ir Niklavz performance, iesildot slaveno bītmeikeri Araabmuzik abos viņa koncertos Baltijā.

„Greentrial” šovs

RTU absolvents Jānis Lācis izveidojis ekstrēmā velo un moto komandu „Greentrials”, kas piedāvās ekstrēmā sporta šova programmu, kurā startēs labākie Baltijas valstu velo un moto braucēji.

15.50 – 16.40 Grupa „Laime Pilnīga”

Grupa  “Laime Pilnīga” pastāv kopš 2006. gada, priecējot savus klausītājus ar mūsdienīgu rokmūziku Latvijā un ārpus tās. “Laime Pilnīga” spēj aizraut savus klausītājus ar spēcīgu liriku un jaudīgu skanējumu, ko rada 4 grupas mūziķi, kam mūzika ir ne tikai mākslinieciskā izpausme, bet arī ikdienas darbs. Pašlaik “Laime Pilnīga” strādā pie sava otrā studijas albuma, kas gaidāms 2014.gada rudenī, un līdz ar tā iznākšanu gatavojas nopietnai koncertu sezonai.

17.00 – 18.10 Miks Dukurs ar grupu

Grupas sastāvu veido bundzinieks Reinis Reķis, kā arī vienmēr blakus esošais tēvs un basģitārists – Edijs Dukurs. Jaunā sastāva ietvaros Miks savus vokālos uzdevumus uz skatuves papildina arī ar ģitāras spēli un elektroniskiem elementiem. Koncerta programmu veido dziesmas no pēdējā albuma “Crew”.

12.00 – 18.00 Rīgas Tehniskās universitātes organizētās aktivitātes


Tehniskās jaunrades darbnīcās „Brīnumu konstruktors”
aicināti piedalīties jaunieši, sākot no 14 gadu vecuma, tajās RTU studentu vadībā jaunieši varēs būvēt laivas, lidmašīnas, vējdzirnavas, konstruēt koka mašīnas vai uztaisīt koka rotaslietas.

„Pa LeonardodaVinči pēdām” (aicināti piedalīties bērni no 5 gadu vecuma):

Leonardo da Vinči bija nenogurstošs pētnieks, kaislīgs mākslinieks, zinātnieks un izgudrotājs, kura mākslas darbi un rokraksti daudzu gadsimtu garumā ir fascinējuši un bijuši nebeidzams iedvesmas avots. Darbnīcās vienkāršā veidā tiks izskaidrotas da Vinči inženiertehniskās idejas, ļaujot ikvienam apmeklētājam sevī atklāt Leonardo inženiera-izgudrotāja ģēniju.

Robotu sacensību arēna

RTU studenti jau vairākus gadus sevi ir pierādījuši kā vienus no līderiem pasaules līmeņa robotu sacensībās, tāpēc Rīgas svētku apmeklētājiem būs iespēja gan vērot robotu cīņas, gan arī pašiem tajās piedalīties.

Piepūšamā atrakcijabērniem „Gaisa Pils”

Mazajiem inženieriem starp darbnīcu un kafejnīcas apmeklējumiem būs iespēja izlēkāties atrakciju pilī un uz brītiņu ļaut mammām un tētiem atvilkt elpu.

Transporta un mašīnzinību fakultātes 150. jubilejas stends – „Spidometrā 150!

Šogad RTU Transporta un mašīnzinību fakultāte atzīmē 150. gadu jubileju. Studenti sagatavojuši preparty, kurā varēs vizināties gokartu trasē un uzstādīt trases rekordu.

Foto stends – „Deksters 3 sekundēs”

Nāc un iejūties zinātnieka lomā kāda aizraujoša eksperimenta laikā un papildini savu albumu ar amizantu foto.

RTU info un RTU Absolventu asociācijas telts

Informāciju par RTU un universitātes Absolventu asociāciju, kā arī par RTU piedāvātajām aktivitātēm un citiem Rīgas svētku pasākumiem varēs iegūt RTU informatīvajā teltī.

Kafe„100%  ķīmija”

Svētkos nekādi nevar iztikt bez vēderpriekiem, tāpēc RTU studenti atklās savus sasniegumus arī pavārmākslā! Svētku laikā darbosies saldējuma, burbuļojošās un kūpošās sulas, kā arī cukura vates ražotne. Ražošanas process būs atklāts arī apmeklētājiem un, protams, ik viens ir aicināts nobaudīt RTU kafe„100%  ķīmija” labumus!