Trešdien, 24.augustā, Spīķeru kvartāla brīvdabas koncertā uzstāsies iemīļotā pašmāju grupa „Tumsa”, aicinot ikvienu apmeklētāju dziedāt un dejot līdzi grupas kompozīcijām. Vakara ieskaņā uzstāsies jaunā psihodēliskā blūzroka apvienība „So Lucid Electric Feel”. Ieeja bez maksas.

Šī gada 4.janvārī grupai „Tumsa” apritēja 25. pastāvēšanas gads. „Tumsa” aizsākās 1991.gadā – Liepājā, kad grupu dibināja basģitārists Jānis Daugalis. 1995.gada beigās grupai pievienojās tobrīd tikai 18 gadu jaunais Mārtiņš Freimanis, kurš palēnām izvirzījās par grupas līderi un galveno dziesmu autoru, kāds viņš arī bija līdz 2011. gada 27.janvārim, kad pameta šo pasauli.

tumsa_logoPēc pus gada klusēšanas un pārdomām grupai „Tumsa” aizsākās jauns dzīves posms. 2011.gada septembrī „Tumsai” pievienoties un ieņemt solista vietu piekrita grupas sens cīņu biedrs, no „Putnu balles” laikiem, Valters Frīdenbergs, un grupa „Tumsa” jaunā sastāvā atkal atgriežas aktīvajā koncertdzīvē.

Šo divdesmit piecu gadu laikā „Tumsa” ir izdevusi 7 studijas albumus un vairākus desmitus veiksmīgus radio hītus, nospēlēti  vairāk kā 700 koncerti un grupa negrasās  apstāties. Pēc mūzikas kritiķu domām šo gadu laikā „Tumsa“ ir kļuvusi par vienu no populārākajām pašmāju grupām un teju nacionālas nozīmes jēdzienu, par kuru katram latvietim ir savs viedoklis. Daudzas no „Tumsas“ dziesmām, šo gadu laikā, ir pārvērtušās par „tautas dziesmām“, kuras zina un līdzi dzied ikviens.

 

 

SLEF_1Koncerta ieskaņā uz Spīķeru brīvdabas skatuves uzstāsies jaunā grupa „So Lucid Electric Feel”.  Psihodēliskā blūzroka grupa, kas izpilda oriģinālmūziku angļu valodā. Grupas mūzikā liela nozīme ir improvizācijai, līdz ar to katra uzstāšanās ir unikāla. Kā paši mūziķi saka: „Spēlējot, nekoncentrējamies tik ļoti uz to, kā dziesma skan ierakstā, vairāk ļaujamies konkrētā mirkļa sajūtām.”

Apmeklētāji gaidīti uz koncertu trešdien, 24.augustā, Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Pasākuma sākums no pl.19.00. Ieeja bez maksas. Koncerta sākums pl.19.30.