Kultūras forums “Baltā nakts” šogad notiks naktī no 10. uz 11. septembri

Mūsdienu kultūras forums «Baltā nakts», kas ik gadu notiek Rīgā septembra sākumā, šogad notiks naktī no 10. uz 11. septembri. Foruma pamatprogrammu veidos vairāk nekā 30 mākslas un kultūras projekti, tostarp, koncerti, instalācijas un skulptūras pilsētvidē, izstādes, multimediāli projekti, dzejas sacensības un lasījumi un filmu programmas.

Baltā nakts Spikeru kvartals 3

«Baltās nakts» pamatprogrammu papildinās vairāk nekā 20 iniciatīvu projekti, kuru organizēšanā iesaistās teātri, skolas un bērnudārzi, mākslas galerijas, kafejnīcas, mākslas un kultūras studijas un citi aktīvie rīdzinieki un domu biedri.

«Baltās nakts» laikā šogad tiks atklāta «Tēlniecības Kvadriennāle Rīga», kas piedāvās lielisku iespēju iepazīt un iedziļināties mūsdienu tēlniecības starptautiskajās norisēs. Dažādu valstu mākslinieki izstādīs objektus pilsētvidē un veidos izstādi Vāgnera zālē.

«Baltā nakts» šogad koncentrēsies ierastās ģeogrāfiskās vietās – Spīķeru kvartālā, Rīgas centrā, Vecrīgā un tuvējā Pārdaugavā.

«Baltā nakts» Rīgā notiks 11. reizi un tā ir daļa no starptautiska projekta «Eiropas Baltās naktis», ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Šobrīd «Balto nakti» vai līdzvērtīgus pasākumus organizē arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Rīgā forumu «Baltā nakts» organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.