Baltā Nakts Spīķeru kvartālā

Sadzīves kosmoss no Dirty Deal Teatro, īsta migla no RIXC un carte blanche idejas īstenojums no kim? – tas viss Baltās Nakts ietvaros norisināsies Spīķeru radošajā kvartālā, sākot no plkst.19:00. 

SADZĪVES KOSMOSS

Spīķeru kvartālā objektu kosmoss ddt

Reizi stundā Spīķeru kvartāla apmeklētāji varēs vērot 15 minūšu garas objektu teātra izrādes, kurās tiks atveidotas cilvēku un augstākās varas (dievs, Dievs, liktenis, visums utt.) attiecības un mijiedarbība. Šos mērogā pārnestos pasaules darbības principus iedzīvinās priekšmeti, kuri ir daļa no mūsu sadzīves. Skatītājiem būs iespēja ieraudzīt mazus ikdienas notikumus, kas patiesībā sevī slēpj senas tautas gudrības un veido lielas un vislielākās mūsu dzīves un visas planētas norises.

MIGLA

migla Spikeru kvartala rixc

Apmeklētājus gaida mākslinieciskas interpretācijas par miglas tēmu, publiski demonstrējumi par miglas rašanos. Nakts pasākuma noslēgumā izcilā holandiešu mākslinieka Edvīna van der Heides (Edwin van der Heide) miglas un skaņas performance.

KIM? BLANCHE

Armands Zelčs, Aspen-Kemmern, 2014 kim Spīķeros

Multimediālas performances projektā «Aspena-Ķemeri» kim? ēkā Spīķeros izspēlē carte blanche jeb baltās kartes ideju – tās saņēmējam tiek dota iespēja brīvī īstenot kādu ieceri.

Vēsturiskais spīķeris kļūst par Baltās nakts baltu apvalku un saturisku fonu, un šajā pasākumā notiek autoru veidotas performances, projekcijas, darbnīcas un VJ uzstāšanās.