„Dirty Deal Teatro” aicina uz pasākumiem septembrī

Nevalstiskais teātris „Dirty Deal Teatro” septembrī piedalās „Baltajā naktī” un piedāvā daudzveidīgu izrāžu klāstu pieaugušajiem un bērniem.

Šo sestdien, 6. septembrī, mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros skatītāji tiek gaidīti „Dirty Deal Teatro” pagalmā, kur no plkst. 19:00 līdz pat 01:15 norisināsies objektu teātra performance „Sadzīves kosmoss”. Izmantojot šķietami ikdienišķus priekšmetus kā putekļu sūcēju, ledusskapi un zeķes, septiņās nelielās izrādēs tiks radīts pasaules mikromodelis. Skatītājiem būs iespēja ieraudzīt mazus ikdienas notikumus, kas patiesībā sevī slēpj senas tautas gudrības un veido mūsu dzīves un visas planētas lielās norises. Pauzēs starp priekšnesumiem Spīķeru kvartāla apmeklētājiem tiks piedāvāts pašiem atklāt priekšmetu maģijas pasauli – pašu rokām iedarbināt kādu objektu. Performances autores un izpildītājas – režisore Paula Pļavniece un scenogrāfe Marija Rozīte. Tāpat kā citi „Baltās nakts” pasākumi, arī šis skatītājiem tiks piedāvāts bez maksas.

Spīķeru kvartālā objektu kosmoss ddt

10. un 28. septembrī plkst. 19:00 „Dirty Deal Teatro” aicina uz dokumentālo izrādi „Savā vietā”. Šajā iestudējumā, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušās sezonas noslēgumā, satiekas vairāku reālu cilvēku stāsti par to, kāpēc dzīvot vai nedzīvot Latvijā. Šo stāstu saspēlē tapis trāpīgs, humoristisks Latvijas sašķeltās sabiedrības portretējums un vienlaikus poētiski skaists mīlestības apliecinājums savai zemei. Izrādi veidojuši daudzsološie režisori Georgijs un Valērija Surkovi kopā ar dramaturgu Ivo Briedi. Spēlē Dmitrijs Petrenko, Dana Čerņecova un Kaspars Zāle.

13. un 14. septembrī plkst. 12:00 sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki tiks gaidīti uz interaktīvo izrādi „Baltā grāmata”, kas nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kā šī gada labākā izrāde bērniem. Iestudējums ir kopīgs ceļojums no mūsdienu teātra zāles uz 19. gadsimta laukiem, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa „Baltās grāmatas” tekstu, divus aktierus, visu ceļojuma dalībnieku iztēli un dažus teātrālus brīnumus. Izrādes režisore ir Inga Tropa, un tajā piedalās aktieri Lauma Balode un Jānis Znotiņš.

14. septembrī plkst. 19:00 tiks spēlēta smalki ironiskā izrāde kvalitatīva humora cienītājiem „Mazie jautājumi”. Tā stāsta par četriem latviešu vīriešiem, kas satikušies slepenā biedrībā, lai reizi par visām reizēm noskaidrotu atbildes uz visiem saviem mazajiem jautājumiem un tādējādi varbūt nokļūtu pie Lielās Patiesības. Izrādi veidojis festivāla „Patriarha rudens” galvenās balvas laureāts, jaunais režisors un dramaturgs Andris Kalnozols. Lomās būs iespēja redzēt aktierus Ivaru Krastu, Jurģi Spulenieku, Kristapu Ķeseli un Andreju Možeiko.

Arī mēneša otrajā pusē skatītājus gaida daudzveidīgs izrāžu piedāvājums. 18. septembrī tiks spēlēta izrāde „Nobiedē mani!”, kas asprātīgā veidā pēta cilvēka lielākās bailes – bailes no nāves. 21. un 23. septembrī būs skatāma šī gada „Spēlmaņu nakts” balvai nominētā melnā komēdija „Dienas varonis”. 24. septembrī skatījami varēs novērtēt ironisko un provokatīvo izrādi-lekciju „Nacionālais attīstības plāns”, savukārt 27. septembrī – pēc Reja Bredberija stāsta motīviem veidoto antiutopiju „Slepkava”.