Restorānā Dārzs notiks Denisa Paškeviča un Christian Frank CD CLOSE prezentācijas koncerts

12. septembrī restorānā Dārzs Spīķeros (Maskavas ielā 4), plkst. 20.00 notiks latviešu saksofonista Denisa Paškeviča un dāņu ģitārista Kristiana Franka (Christian Frank) CD CLOSE prezentācijas koncerts. Albums ir ierakstīts un publicēts Dānijā Gateway mūzikas leiblā. Koncertu laikā izskanēs abu mūziķu oriģinālskaņdarbi. Ieeja uz pasākumiem brīva.

Pashkevich/Frank mūzikas stils raksturojams kā viegla, ar improvizācijām piesātināta mūzika, skandināviska miera pilns instrumentāls oriģinālkompozīciju atskaņojums. Albuma kompozīcijas satur gan mūsdienu džeza, svinga, avangarda, fanka iezīmes, gan arī vecās skolas, pasaules mūzikas un roka ritmiku. Mūziķi sadarbojas jau kopš 2011. gada, regulāri piedaloties starptautiskajos projektos un uzstājoties centrālajos džeza mūzikas festivālos Latvijā un Skandināvijas valstīs. CLOSE albumu mūziķi raksturo kā radikālu pieteikumu šodienas mūzikas pasaulei gan Baltijas valstīs, gan Eiropā, saplūdinot grupas dalībnieku prātus vienotā organismā, atstājot vietu brīvām improvizācijām un paplašinot spilgto noskaņu ceļojumā uz atklāsmi.

PREZENTACIJAS KONCERTS Spīķeru kvartālā

 Nīlsa Overgārda (Niels Overgaard) no Jazznyt atsauksmes par iepriekšējo Pashkevich/Frank kopprojektu – CD Outlook – bijušas šādas: “Džezs ir bezgalīga būtne. Noteiktu līmeni sasniedzot, džezs ir bezgalīgs. Ģitāristam Kristiānam Frankam pievienojoties Latvijas mūziķim, saksofonistam Denisam Paškevičam, ir izveidojies sals skartais džezs. Albums sastāv no nelieliem uzmetumiem-skečiem, kur Franks un Paškevičs izmēģina idejas, nebaidoties eksperimentēt. Muzikāli viņi pietuvinās Jakob Bro, mūzikai virzoties intīmi un plūstoši. Laiks apstājas, albumā parādās vēsa melanholija, kas nekļūst pārāk ledaina, pateicoties lieliskai mūziķu sadarbībai. Galu galā, ja esi no Dānijas un Latvijas,Tev ir nepieciešami auksti gadalaiki, lai radītu kontrastu ar vasaras svelmi.”

Ole Nīmans (Ole Niemann) no Jazz Special raksta: “Džeza mūziķi no Dānijas un Baltijas ir sadarbojušies vairāku gadu garumā. Abi līderi komponē vienādā apmērā, piepildot mūziku ar klusumu, mieru, pauzēm un refleksijām. Mieru, kas satur solistu un ritma sekcijas skaistumu.”

 

Koncertu organizatori – biedrība Wise Music Society, ko dibinājuši mūzikas teoretiķi un praktiķi, entuziasti, kuriem piemīt zināšanas, izglītība, pieredze un izpratne par jazz, funk un citu žanru virzību, kā arī vēlme un iespējas īstenot ieceres, veicot sniegumu Latvijas mūzikas vides attīstībā.