Cafe Europa programmu noslēdz ēnu projekcijas

RIXC un nākamā gada Eiropas kultūras galvaspilsētas, Mons 2015, sadarības projekta – mākslas konteinera Cafe Europa – programmu šonedēļ noslēgs somu māksliniece Hanna Hāslahti. Konteinera telpās māksliniece ir iekārtojusi interaktīvu izstādi par vizuālās uztveres psiholoģiju, pēc kuras principiem izstrādātas sociālās spēles un “ēnu projekcijas” darbnīcas. Tāpat, piektdien, 26. septembrī, plkst. 17:00 Cafe Europa noslēguma pasākumā gaidāma ne tikai mākslinieces “ēnu performance”, bet arī latviešu filozofa, Aināra Kamoliņa lekcija “Virtuozi. Māksla un zinātniskie eksperimenti 17.gs.”

6_Habitus.FotoMaijaDemitere2

Cafe Europa telpās, apmeklētājiem būs iespējams apskatīt Hannas Hāslahti izstādi “Habitus”, kas iedvesmojusies no geštaltpsihologa Maksa Verthaimera darba par 1923. gadā Patagonijā dzīvojošās citls – Selk`nam – ķermeņa apgleznojuma rituālu. Instalācijā, neregulāras un nejaušas cilvēku kustības traucē staru stabilitātes principiem, kuri tiek projecēti uz cilvēku ķermeņiem, tādējādi radot atblāzmu uz cilvēka miesas, imitējot ķermeņa apgleznojumu.

Cafe Europa iespējams ir pirmā fiziskā kultūras pasākumu telpa, Eiropas kultūras galvaspilsētu vēsturē, kas ceļo no vienas Eiropas galvaspilsētas valsts uz otru, savienojot tās virtuāli. Nākamgad, kad Monsa būs Eiropas galvaspilsēta, Café Europa tīklā pievienosies arī vairākas citas vietas – nākamās Eiropas kultūras galvaspilsētas. Rīgā, Cafe Europe telpās jau notikušas četras tematiskās nedēļas, kas tika veltītas tādām jomām, kā 3D printēšana, urbānās ekoloģijas, ūdens nākotne, kā arī cilvēka uztura resursi.

Izstāde atvērta no otrdienas līdz svētdienai 12.00-18.00, ieeja brīva.

Gaidīsim uz Cafe Europa Rīga noslēguma pasākumu, piektdien, 26. septembrī, plkst. 17:00,  Spīķeru kvartālā, pie ēkas Maskavas ielā 12-3.

 

Kontakti informācijai: rixc@rixc.lv, 26546776 (mob.), 67228478 (RIXC birojs)