Ceturtdien Spīķeros gaidāma dzejas sacīkste trīs kārtās

21.maijā Spīķeros virmos dzeja, aicinot ikvienu interesentu apmeklēt brīvdabas dzejas sacīksti „Dzejas slams”. Uz Spīķeru skatuves kāps 12 dzejnieki ar saviem oriģināldarbiem, ko trīs cēlienos izvērtēs gan skatītāji, gan profesionāla žūrija, kopīgi nosakot uzvarētāju, kurš balvā saņems 75 eiro naudas balvu.

“Dzejas slams” ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi neviltotu interesi par mūsdienu dzeju. „Dzejas slamu” sērija Spīķeros sadarbībā ar organizāciju „Poetry Latvia” tika atklāta pagājušā gada novembrī, un līdz šim pasākumi norisinājās „Dirty Deal Teatro” radošajās telpās, ik reizi pulcējot ievērojamu skaitu dzejas mīļotāju.

„Prieks redzēt, ka „Dzejas slams” ar katru reizi uzrunā arvien vairāk gan dzejniekus, gan apmeklētājus. Skatītāju skaits pieaug, dzirdam un redzam pozitīvas emocijas un saņemam labas atsauksmes par šo pasākumu, kas ļauj mums cerēt un domāt, ka „Dzejas slama” popularitāte arvien palielināsies tāpat kā pasākuma kvalitāte kopumā,” stāsta „Rīgas Spīķeri” pārstāvji.

Uzsākot Spīķeru vasaras sezonu „Dzejas slami” pārceļas uz brīvdabas skatuvi plašajā Spīķeru laukumā un turpmāk norisināsies reizi mēnesī.

Lai piedalītos, dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļi 3 dzejas performanču kārtām. Darbi var būt dažādas tematikas, stila un izteiksmes. Pirmajā kārtā uz skatuves kāpj visi 12 dalībnieki. Otrajā kārtā iekļūst 6 dzejnieki, kuriem pēc pirmās kārtas ir augstākais vidējais vērtējums. Finālā iekļūst 3 dzejnieki un tiek aicināti izpildīt savu trešo oriģināldarbu, lai pārliecinātu gan žūriju, gan auditoriju uzvarētāja noteikšanā.

Pēc katras kārtas dalībniekus vērtē profesionāla žūrija, kuras sastāvā 21.maijā būs Semjons Haņins, Aivars Vīlipsons un Alise Zariņa, kā arī skatītāji.

Lai pieteiktu dalību kādā no nākamajiem „Dzejas slamiem” dzejnieki aicināti rakstīt uz poetry@spikeri.lv.

Apmeklētāji laipni aicināti uz pirmo brīvdabas „Dzejas slamu” Spīķeros, Maskavas ielā 10, kurš norisināsies 21.maijā no plkst. 19:00 līdz plkst.22:00. Savukārt pēc pasākuma, plkst. 22:30, ikviens aicināts uz ekstrēmo sporta veidu dokumentālās filmas brīvdabas kinoseansu „Pazust Latgalē”. Ieeja visos pasākumos bezmaksas.

Projektu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.