Ceturtdien Spīķeros norisināsies dzejnieku sacīkste – Dzejas slams

16.jūlijā Spīķeros virmos dzeja, aicinot ikvienu interesentu apmeklēt brīvdabas dzejas sacīksti „Dzejas slams”. Uz brīvdabas skatuves kāps 10 dzejnieki ar saviem oriģināldarbiem, ko trīs cēlienos izvērtēs gan skatītāji, gan profesionāla žūrija, kopīgi nosakot uzvarētāju, kurš balvā saņems 75 eiro naudas balvu.

“Dzejas slams” ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi neviltotu interesi par mūsdienu dzeju. „Dzejas slamu” sērija Spīķeros sadarbībā ar organizāciju „Poetry Latvia” tika atklāta pagājušā gada novembrī, un līdz šim pasākumi norisinājās „Dirty Deal Teatro” radošajās telpās, ik reizi pulcējot ievērojamu skaitu dzejas mīļotāju.

 

Lai piedalītos, dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļi 3 dzejas performanču kārtām. Darbi var būt dažādas tematikas, stila un izteiksmes. Pirmajā kārtā uz skatuves kāpj visi 12 dalībnieki. Otrajā kārtā iekļūst 6 dzejnieki, kuriem pēc pirmās kārtas ir augstākais vidējais vērtējums. Finālā iekļūst 3 dzejnieki un tiek aicināti izpildīt savu trešo oriģināldarbu, lai pārliecinātu gan žūriju, gan auditoriju uzvarētāja noteikšanā.

Pēc katras kārtas dalībniekus vērtē profesionāla žūrija, kuras sastāvā 16.jūlijā būs IVETA RATINĪKA (dzejniece, literatūras skolotāja), KATRĪNA NEIBURGA (māksliniece), ELVĪRA BLOMA (dzejniece, Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste).

Lai pieteiktu dalību kādā no nākamajiem „Dzejas slamiem” dzejnieki aicināti rakstīt uz poetrylatvia@spikeri.lv.

Apmeklētāji laipni aicināti uz brīvdabas „Dzejas slamu” Spīķeros, Maskavas ielā 12k-2, kurš norisināsies 16.jūlijā no plkst. 19:00 līdz plkst.22:00. Ieeja bez maksas.

Projektu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.