Augustā Spīķeros – Daugavas promenādē tika atklāta tēlnieces Olgas Šilovas veidotā skulptūra “Leste”, radot īpašu gaisotni un veidojot dziļu saikni starp mūsu tautas senatni un šodienu.

Tēlniece Olga Šilova par savu darbu  stāsta: “ Veidoju šo mākslas darbu kā skulpturālu objektu pilsētvidei, kas pastarpināti atgādina par Rīgas pirmajiem iedzīvotājiem – lībiešiem. Skulptūras nosaukums “Leste” tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē – bute, zivs, kura vēsturiski dažādos laikos ir bijusi lībiešu tautas iztikas avots, ikdienas un svētku neatņemama sastāvdaļa.

Skulptūras vispārinātas formas stilizāciju iespaidoja zvejnieku tīklu pludiņu noapaļota forma. Butes acis – pie jūras atrastie laimes akmeņi, caur kuriem, veroties uz sauli, var izteikt vēlēšanos. Spuru plūstošās līnijas pāriet noapaļotā galvā, kuras siluetā centos iezīmēt smaidu. Zilganzaļas bronzas patinas gleznieciskie notecējumi asociējas ar jūras stihijas dziļajiem ūdeņiem”.

 

  Skulptūra “Leste” iecerēta kā senās Latvijas pamattautas identitātes metafora un tās veidošanu un izvietošanu finansiāli atbalstīja Rīgas dome.