Notiks jaunās dramaturģijas lasījumu noslēgums

Dirty Deal Teatro 12. jūnijā plkst. 19:00 notiks jaunās dramaturģijas lasījumu “10min slavas Latvijā” noslēguma lasījumi, kuros piedalīsies visi iepriekšējo lasījumu uzvarētāji no pieciem reģioniem – Justīne Kļava (Rīga), Aleksandra Lielās (Kurzeme), Aiva Birbele (Vidzeme), Una Nākuma (Zemgale) un Raibīs (Latgale). Ieeja lasījumos bez maksas.

10minslavas

Jau divus gadus mūsdienīgas Latvijas dramaturģijas tapšanu veicinājis jaunu lugu ideju konkurss “10min slavas”: reizi mēnesī Dirty Deal Teatro telpās pulcējās interesenti, lai dzirdētu svaigas idejas, jaunus autorus, kuriem ir vēlme ieraudzīt savus tekstus izspēlētus uz Latvijas skatuvēm. Konkurss guva atzīstamu ievērību un tādēļ šajā sezonā “10min slavas” gājis plašumā – konkurss notika visos Latvijas novados, tā dodot iespēju izteikties arī tos, kas līdz Rīgai netika. Ne mazāk būtiski, ka konkursa klausītāji vispirms bija novadu ļaudis, bet 12. jūnijā labākās idejas vienuviet skanēs konkursa finālā Dirty Deal Teatro, kad katra novada klausītāju balsošanā izvēlētais uzvarētājs ar savu lugu iepazīstinās jau plašāku interesentu un teātra profesionāļu loku.

Rīgas posma uzvarētājas Justīnes Kļavas pagaidu nosaukums ir “Dāmas”, kas ir stāsts par trīs dažādu paaudžu sievietēm, kuras cenšas sadzīvot zem viena jumta kādā Rīgas mikrorajona dzīvoklī, savstarpēji dalot ne vien dažādās dzīves pieredzes, bet arī mīlestību, greizsirdību u.c. “juteklības”, ar kurām katrā ģimenē jātiek galā.

Aleksandra Lielās no Liepājas raksta lugu “Nabassaite”. Lugas stāsts ir par kaimiņu būšanu un paaudžu atšķirībām, kuru rezultātā kāda māte neļauj savam dēlam pilnvērtīgi dzīvot.

Valmierā uzvarēja dramaturģe Aiva Birbele ar lugu “Zaļā zona”, kas vēsta par notikumiem Salacgrīvā. Tas ir kriminālstāsts par marihuānas audzēšanu un jezgu, kas mazpilsētā izceļas ap šo faktu.

Una Nākuma uzvarēja Zemgales posmā. Viņas lugai vēl nosaukuma nav, taču tās stāsts ir par vairākiem jauniešiem, kas jaunas, sociālos portālos izsludinātas spēles rezultātā nonāk uz daudzstāvu mājas jumta, kur saskaras ar pašu radītām izvēles situācijām un bailēm citam no cita un pašiem no sevis.

Latgales posmā uzvarēja Raibīs, kura lugas, arī pagaidām bez nosaukuma, darbība norisinās pasažieru tālsatiksmes vilcienā. Stāsta centrā jauns vīrietis, kurš vilciena kupejā satiek dažādus cilvēkus, kas ietekmē viņa izpratni par dzīvi un tās jēgu.

“10min slavas” Latvijā sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un Dirty Deal Teatro rīko biedrība “Darbnīcas”, to atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Vairāk informācijas šeit