Festivālā Eiropas Ziemassvētki Art-i-Shock atskaņos vairākus jaundarbus

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētajā festivālā Eiropas Ziemassvētki 12. decembrī Spīķeru koncertzālē uzstāsies trio Art-i-Shock, piedāvājot klausītājiem muzikālu ceļojumu cauri gadalaikiem. Koncertprogrammas “Ziemassvētku tango” pamatu veido slavenais Astora Pjacollas cikls Las Cuatro Estaciones Porteñas jeb “Četri gadalaiki Buenosairesā”, Argentīnas gadalaikiem pretnostatot Latvijas gadalaikus, kurus mūzikā jaundarbos iezīmēs Rihards Dubra, Linda Leimane, Marina Gribinčika, Agneta Krilova.

eiropas ziemassvetki spikeri koncertzale

Trio Art-i-Shock sastāvā spēlēs – čelliste Māra Botmane, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele.

Sadarbībā ar Andreju Puškarevu – sitaminstrumentālistu un talantīgu aranžētāju tapusi daļa no 12. decembra koncertprogrammas, kuru caurvij gadalaiku tematika. Tās pamatu veido slavenais Astora Pjacollas cikls “Četri gadalaiki Buenosairesā”, ko speciāli Art-i-Shock un šai koncertprogrammai aranžējis Andrejs Puškarevs. Argentīnas gadalaikiem tiek pretnostatīti Latvijas gadalaiki. Dzirdēsim kā pavasari Latvijā izjūt jaunā komponiste Linda Leimane kompozīcijā Silhouettes. Behaviours un kā gadalaikus iztēlojas Marina Gribinčika skaņdarbā “Agronomiskais process”, zīmējot artišoka augšanu? Tāpat arī klausīsimies, ko Rihards Dubra savā jaundarbā Les passions de l’automne (“Rudens kaislības”) atklāj par skaisto rudeni un kā skan ziema Agnetas Krilovas kompozīcijā “Mēness asaras”.

Astora Pjacollas (1921-1992) mūzika ir pilna smeldzes un temperamenta, tā ir smalka jutekliskuma un spēcīgas enerģijas caurstrāvota, dramatisma un aizkustinošu emociju uzlādēta. Šī argentīniešu mūziķa vārds ir saistīts ar tango, viņš tiek dēvēts gan par tango karali, gan saukts par El Gran Astor – Lielo Astoru, gan uzskatāms par tango reformātoru un nuevo tango pamatlicēju. Viņa skaņdarbi pašos pamatos pārvērta tradicionālo tango, atklājot to mūsdienīgā gaismā un bagātinot ar džeza un klasiskās mūzikas elementiem.

Katra no cikla “Četri gadalaiki Buenosairesā” daļām sākotnēji tapa kā savstarpēji nesaistīti opusi, kas Pjacollas kvinteta koncertos skanēja gan kā patstāvīgi skaņdarbi, gan tika savā starpā kombinēti. Cikla pirmā daļa – “Vasara” tapusi 1965. gadā kā mūzika teātra izrādei, 1969. gadā tapa “Rudens”, 1970. gadā – “Pavasaris” un “Ziema”.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv.