Ideja par fotoprojektu “Ielas anatomija. Maskavas iela” iesākās 2004.gadā, kad notika pirmā Rīgas Austrumu izpilddirekcijas (toreiz Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija) rīkotā fotoizstāde “Skatienu krustpunkti. Maskavas forštate” sadarbībā ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju.

Domājot par tuvāku un tālāku nākotni, 2005.gadā Izpilddirekcija, uzrunājot fotogrāfus Juri un Arni Kalniņus, uzsāka atsevišķu fotoprojektu “Ielas anatomija. Maskavas iela”, sākotnēji fotografējot Maskavas ielas ēkas, fiksējot konkrētā laika situāciju, pamazām ieejot arvien dziļāk ielas gaisotnē, sadzīvē un Maskavas ielai piemītošajās noskaņās. Mums gribētos, lai šis projekts būtu ilglaicīgs, dzīvojot līdzi Maskavas ielai un tās iedzīvotājiem arī šodien un turpmāk.

2018.gada pavasarī un vasarā, Latvijas simtgades gadā,  daļa no Jura un Arņa Kalniņu fotografētā materiāla būs aplūkojama pilsētvidē Maskavas forštatē fotoizstādē ar tādu pašu nosaukumu – “Ielas anatomija. Maskavas iela. Ielas noskaņas.”

Ilgstoši fotografējot Maskavas ielu viens no projekta autoriem Juris Kalniņš atzina: “Katra fotografēšana prasa izšķiršanos, koncentrēšanos uz objektu un koncepciju. Brīžiem izšķiršanās ir grūta. Dažādos laikos vienā un tajā pašā vietā var rasties dažādas fotogrāfijas. Atkarībā no tā brīža domām un izjūtām. Galvenais ir cieņa pret fotografējamo objektu un cilvēku”.

 

Jūnijā izstāde “Ielas anatomija. Maskavas iela” ir apskatāma Spīķeru kvartālā, Masakvas ielā 8.

 

Fotoizstāde ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību Rīgas pilsētas pasākumu programmas projektiem.