FUTURE SHORTS atklāj vasaras sezonas kino rādīšanu zem atklātām debesīm

!!! PASĀKUMA SĀKUMS PĀRCELTS UZ PL.22:00, IEEJA NO PL.21:30!

26.jūnijā īsmetrāžu filmu festivāls FUTURE SHORTS Jūs priecēs ar šīs sezonas vasaras programmu – ar labākajām straptautiskajām īsfilmām. Kinofestivāla ietvaros  skatītājiem būs iespēja noskatīties astoņas filmas vienā seansā. Šīm filmām pirmizrādes bija 2014.gadā. Filmas ir no šādām valstīm: Francijas, Somijas, Nīderlandes, Horvātijas, Irānas un arī Lietuvas.

 

Īsmetrāžas kinofestivāls FUTURE SHORTS notiks: 26. jūnijā  no pulkstens 21:00 līdz 22:30. Izrādīšanas vieta – Rīga, Maskavas ielā 4 “Spīķeros” (industriāli radošajā kvartālā), ar apburošu skatu uz veco pilsētu.

Vasaras programmas galvenais vadmotīvs ir romantiskas attiecības starp filmu galvenajiem varoņiem, ietērpjot noslēpumainos notikumos, kas neparedzami tiek atšķetināti un tiek lieliski parādīti šajās īsmetrāžas filmās.

 

 Future Shorts Film Festival 2015 vasaras programma:

THE CHICKEN, režisors Una Gunjak, Horvātija/ 2014/ 15 min/ Drāma

THE TREE,  režisors Sare Shafipour, Irans/ 2014/ 5 min/ Animācija

EMERGENCY CALLS, režisori Hannes Vartiainen & Pekka Veikkolainen, Somija /2013/15 min/Dokumentālistika

THE NOISEMAKER,  režisori Karolis Kaupinis, Lietuva/ 2014/  15 min/ Drāma

STRAY DOGS,  režisors Minka Farthing-Kohl , ASV/ 2014/ 8 min/ Drāma/Komēdija

SCHOOLYARD, režisors Irene Dragasaki, Grieķija/ 2011/ 10 min/ Eksperimentālais kino

STORM HITS JACKET,  režisors Paul Cabon , Francija/ 2014/ 13 min/ Animācija/Komēdija

DE SMIT,  režisori Thomas Baerten, Wim Geudens, Nīderlandes/ 2014/ 15 min/ Drāma/Komēdija

*Festivāla programma tiek demonstrēta oriģinālvalodā

2015 press FS_flyer copy

Šajā vakarā mūsu  skatītājus un filmu veidotājus no visas pasaules vienos mīlestība pret visdažādāko žanru „īsmetrāžu”.  21. gadsimtā  īsmetrāžas kino kļuvis par plaši pieprasītu žanru, kas, gluži tāpat kā literārā novele, aizrauj skatītājus ar  savu metaforiskumu  un izteiksmes lakonismu.  Future Shorts rīkotāji mums jau atlasījuši pasaules lielāko starptautisko kinofestivālu labākās īsmetrāžas filmas. Šajā reizē tiks piedāvāta1,5 stundas gara programma.

Šis pasākums prezentē  sevi kā  tradicionālo kinofestivālu modeļa alternatīvu.  Future Shorts mērķis ir  dzīvas, skatītājus vienojošas atmosfēras radīšana. „Tas, ka jauno talantu filmu demonstrēšanai mēs izvēlamies alternatīvas platības ar ierobežotu vietu skaitu, nepavisam nav nejaušība, jo atmosfēra taču ir tikpat svarīga kā pati filmu skatīšanās, pat vēl vairāk, tā ir festivāla neatņemama sastāvdaļa. Tas, kur un AR KO jūs skatāties kino, ir tikpat svarīgi kā tas, KO jūs skatāties,” stāsta kinofestivāla rīkotāja Latvijā Olga Meļņikova un SIA “CREA Promotion” valdes locekle.

Mūs atbalstīja:  Spīķeri, DALI cafe, SWM Sound, Two Eyes Production, Pixel Salad, Riga This Week, Robert`s book, Riga Guide, Kino Akadēmija, Coffee Inn

BIĻETES

*Future Shorts ir pasaulē lielākais īsmetrāžas mākslas festivāls, vadošais īsmetrāžas kino un animācijas distributors (izplatītājs) TV un mobilajos tīklos, kā arī īsmetrāžas darbu DVD  zīmols (leibls).  Rīgā festivāls sevi pieteicis kā ikgadējs sezonas kino pasākums, un mūsu pilsēta ieņem goda vietu Future Shorts pasaules demonstrāciju kartē.