Šodien Spīķeros norisināsies brīvdabas dzejas slams

25.jūnija pievakarē Spīķeru kvartālā uzjundīs dzeja, aicinot ikvienu kvartāla apmeklētāju ieklausīties desmit dzejnieku oriģināldarbos „Dzejas slama” sacīkstē. Dzejniekus trīs cēlienos izvērtēs gan skatītāji, gan profesionāla žūrija, kuras sastāvā šoreiz būs Luīze Lismane, Svens Kuzmins un Mārcis Rubenis.  Uzvarētājs balvā saņems 75 eiro naudas balvu.

22

Lai piedalītos slamā, dalībniekiem jāsagatavo trīs dzejoļu performances, jo vērtēšana notiek trīs kārtās. Piedalīties drīkst jebkurš, neatkarīgi no pieredzes vai atpazīstamības. Dzejolim jābūt paša izpildītāja radītam, to drīkst izpildīt, gan lasot, gan runājot no galvas. Dzejoļa izpildījums nedrīkst būt ilgāks par trim minūtēm. Pasākumā tiek vērtēts gan saturs, gan performance, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10.

Dzejas slams nav vienkāršs dzejas lasījums, jo vērtēts tiks ne tikai oriģināldarba saturs un kompozīcija, bet arī paša dzejnieka uzstāšanās, tāpēc ir vērts padomāt par to, kā dzejas lasīšanu pārvērst interesantā performancē, kas priecētu ne tikai skatītāju un žūrijas ausis, bet arī acis.

„Dzejniekiem slamā tiek dota iespēja izpausties uz lielās skatuves, un parādīt sevi, iepazīstināt ar saviem oriģināldarbiem jebkādā sev vēlamā veidā. Šis pasākums ir vieta, kur tu pirmo reizi atnākdams pasēdi, paklausies un saproti, kā šeit viss notiek. Tad varbūt jau nākamajā reizē tu pats gribēsi piedalīties “Dzejas slamā”. Tā ir atgriezeniskā saite, kas rodas starp auditoriju un dzejnieku,” stāsta Verners no organizācijas „Poetry Latvia”.

Lai pieteiktu dalību kādā no nākamajiem „Dzejas slamiem” interesenti aicināti rakstīt uz poetrylatvia@spikeri.lv.

Apmeklētāji laipni aicināti uz brīvdabas „Dzejas slamu” Spīķeros, Maskavas ielā 12k-2,  kurš norisināsies 25.jūnijā no plkst. 19:00 līdz plkst.22:00. Ieeja pasākumā bez maksas.