Iedzīvotājus aicina apmeklēt vides objektu festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš 2015”

Ar svētku egles „Rīgas vitrāžas” iedegšanu 4. decembrī sākas sestais vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kura norises laikā iedzīvotāji aicināti apskatīt 43 vides objektus, kuru veidojuši profesionāli mākslinieki, radošo industriju pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Arī Spīķeru kvartālā apskatāma viens no festivāla objektiem.

ziemassvetku egle spikeri 1

„Rīdzinieki visos laikos bijuši radoši. Pirms vairāk nekā 500 gadiem viņi Ziemassvētkos izrotāja egli – pirmo Rīgā. Un pirmo visā pasaulē. Līdz šim brīdim pirmās egles kultūrvēsturiskā leģenda ir dzīva un jau sesto gadu tā turpinās vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” – radošās sabiedrības veidotā urbānās mākslas pasākumā Rīgā: savdabīgā un daudzveidīgā, demokrātiskā un katram pieejamā. Mūsu „Egļu ceļš”, kurā process un rezultāts ir vienlīdz nozīmīgi, ir īsts Latvijas oriģinālprodukts, ko veido radoši cilvēki un tie ir unikāli autordarbi,” raksturojot festivālu, stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs, festivāla idejas autors Guntars Kambars.

ziemassvetku egle spikeriJau no piektdienas, 4. decembra, līdz pat 2016. gada 10 janvārim Rīgā būs skatāmi šogad tapuši vides objekti – „Prieka maiss”, „Ziemassvētku tējas pauze” (autors SIA „Studio des Fetes Latvija”), „Staba sapnis”, „Ziemassvētku kaktuss” (autors Ģirts Kalniņš), „Frontālā skata egle” (autors Jēkabs Voļatovskis), „Ziemassvētku diagramma” (autors Armands Vecvanags), „Ledus kāpnes” (autors Jānis Straupe), „Rīgas vitrāžas” (autors Visvaldis Asaris), „Rūķu dārgumi” (autore Anita Znutiņa-Šēve), kā arī jaunas uzņēmumu īstenotas iniciatīvas – „Origo saulgriežu egle”, „Meksikas košums ziemassvētkos”, „Lido baltā egle”, „Mežaparka egļu labirints” un arī agrāk tapuši darbi. Tie pārsteigs ar oriģinālām idejām un to realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību.

Festivāls jau no sava pirmsākuma ir iemantojis gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu un tūristu interesi, jo ikvienam ļauj iepazīt un apskatīt gaismas un video objektu instalācijas, kā arī neparastos materiālos un formās veidotus mākslinieku darbus. „Pētījumi rāda: Rīgas kultūras piedāvājuma daudzveidībā „Ziemassvētku egļu ceļš” kļuvis par spilgtu zīmolu, ko rīdzinieki atzinuši par svarīgu ziemas notikumu, jo festivāls aicina domāt radoši un novērtēt vidi, kurā dzīvojam. Rīgai ir pamats lepoties – šādu festivālu nesastapsim citviet Eiropā.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama gan interneta vietnē: www.eglufestivals.lv.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to organizē RD IKSD.