Inovatīvi uzlabojumi mobilai lietotnei, iespēja dzīvot zaļāk un citi risinājumi DEMOLA Latvia sezonas noslēgumā

29. janvārī noslēgusies studentu-uzņēmumu-augstskolu sadarbības platformas DEMOLA Latvia otrā sezona, kurā studenti prezentēja projekta laikā izstrādātos risinājumus. Par labāko žūrija atzina Bakery Watchdog projektu, kas palīdzēs zemnieku saimniecības Ķelmēni darbiniekiem un vadībai pārvaldīt maizes cepšanas procesu īpaši izstrādātā programmā vienkāršā un pārskatāma veidā.

Demola otrās sezonas noslegums Spikeri

Pasākumu atklāja zviedru tradīcijām bagātās Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) prorektore Diāna Pauna, apsolot, ka turpmāk augstskola aktīvāk iesaistīsies DEMOLA Latvia projektā, uzskatot, ka tā ir lieliska iespēja studentiem: „Demola ir vienreizējs projekts, kas noteikti ir vairāk jāpopularizē mūsu augstskolā, lai studenti par to uzzinātu un piedalītos. Es kopā ar žūrijas locekli Viesturu Sosāru un auditorijā esošo augstskolas studenti Lieni apsolam, ka Demola mūsu augstskolā būs labi zināms projekts un arvien vairāk studenti varētu piedalīties tajā.”

Trīs mēnešus studenti starpdisciplinārās komandās meklēja risinājumus kādai reālai, uzņēmumu iesniegtai problēmai vai izaicinājumam. Kādam dalība šajā projektā bija pirmā praktiskā pieredze ārpus augstskolas, kādam tas bija kārtējais projekts. Taču kā vieniem, tā otriem DEMOLA sniedza unikālu iespēju līdzdarboties jaunu produktu izstrādē un komercializācijā, kas dod labāku izpratni arī par savas personīgās izaugsmes un konkurētspējas  priekšnoteikumiem. DEMOLA ir laba starta platforma tiem, kas apsver sava start-up izveidi, bet vēl nav pārliecināti par visām nepieciešamajām kompetencēm.

Kā labāko projektu no sešiem žūrija atzina Bakery Watchdog projektu, kas tapa pēc zemnieku saimniecības Ķelmēni izvirzītā izaicinājuma padarīt ražošanas procesu vienkāršu un pārskatāmu. Bakery Watchdog komanda (Mārtiņš Bērtulis (Ventspils Augstskola), Anna Feldmane un Baiba Vaivade (RTU), Martin Lagrande no Francijas (RTU Erasmus), un Uktam Utaem  no Uzbekijas (BA “Turība”)) piedāvāja uzņēmumam īpaši izstrādātu programmu, kuru nākotnē ir plānots pārvērst arī par mobilo lietotni. Žūrijas loceklis Viesturs Sosārs, Real Sound Lab līdzīpašnieks, īpaši uzsvēra komandas saliedētību, projekta potenciālu un sasniegto progresu risinājuma izstrādē.

Demola otrās sezonas noslegums 2

Kā otru labāko projektu žūrija atzina Seedbox projektu, kura iniciators ir metālapstrādes uzņēmums Prometal Group. Komanda demonstrēja savu ideju, kā padarīt pasauli zaļāku – īpaša dizaina kasti, kas ir paredzēta zāles audzēšanai un ikdienas padarīšanai zaļākai, dizainam un mājdzīvnieku priekam.

Trešo godalgu ieguva projekts 1188 Transformers, kuram par pamatu kalpoja Lattelecom BPO izvirzītais uzdevums. Komanda izstrādāja interesantu un inovatīvu esošās aplikācijas papildinājumu ar vēl nebijušu dizainu.

Latvijā DEMOLA projektu uzsāka un realizē Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris. Lilita Sparāne, klastera izpilddirektore, aicināja uzņēmumus pieteikties jaunajai pavasara sezonai ar saviem problēmjautājumiem, tāpat uzrunāja arī studentus. Uzņēmumiem dalība ir bez maksas, bet jārēķinās ar laiku, ko veltīt jauniešiem, kā arī jāapņemas projekta beigās iegādāties licenci radīto risinājumu izmantošanai, ja komandas radītie rezultāti un risinājumi šķiet vērtīgi. Savukārt, studenti ir aicināti sekot līdzi informācijai un februārī pieteikties darbam DEMOLA projektos jaunajā pavasara sezonā.

Demola otrās sezonas noslegums

DEMOLA Network ir Somijā, Tamperē radīta platforma, lai veicinātu studentu, augstskolu un nozaru sadarbību inovāciju radīšanā. Šobrīd projekts ir jau ieviests 7 Eiropas valstīs (9 pilsētās).

DEMOLA strādā kā platforma, palīdzot satikties uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuri iesniedz problēmjautājumus, ar studentiem, kuri vēlas strādāt un atrast radošus risinājumus reāliem nozaru izaicinājumiem. DEMOLA nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu, izglītojošus seminārus, lai 3 – 4 mēnešu laikā starpdisciplināra studentu grupa nonāktu līdz rezultātam.

DEMOLA Latvia projekta iniciators ir Latvijas IT klasteris, bet sadarbības vienošanos ir parakstījušas 11 augstskolas un 4 profesionālās organizācijas. DEMOLA Latvia projektu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, LR Ekonomikas ministrija un Rīgas domes Working4talent projekts.