kim? Jaunā izstāžu cikla atklāšana 3.oktobrī

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz Jūs uz jaunā izstāžu cikla atklāšanu – Viktora Timofejeva personālizstāde Proxyah un Dainas Taimiņas izstāde, piedaloties radošu interešu grupām no Rīgas un Latvijas, Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”. Atklāšanas pasākums norisināsies kim? Laikmetīgās mākslas centrā š.g. 3.oktobrī plkst. 18.00 – 21.00.

PROXYAH
Viktors Timofejevs

izstade kim proxyah Spikeru kvartals

„Proxyah” ir Latvijā dzimušā, Londonā dzīvojošā mākslinieka Viktora Timofejeva personālizstāde. Strādājot starp vairākām telpām, valstīm, valodām un tehnikām, Timofejevu interesē reprezentācijas paņēmieni, kā arī kārtības un kontroles sistēmas. „Proxyah”, rodoties no attālināti veiktas darbības („proxy”) apstiprinājuma  („yah” jeb „kurš katrs”), izmanto pazīstamu un reizē mīklainu struktūru, kas pārbauda valodas robežas situācijā, kad tai ir atņemta tās spēja būt attiecinošai.

HIPERBOLISKĀS PLAKNES UN ILGTSPĒJĪBAS TĪKLI
Dainas Taimiņas izstāde, piedaloties radošu interešu grupām no Rīgas un Latvijas.

Kuratore: Rasa Šmite.

Sociālā tīkla kartēšana un vizualizācija: Jānis Jankevics un Valdis Krebs. Izstādes iekārtojuma dizains: Rūdolfs Bekičs. Izstādes producents: Jauno mediju kultūras centrs RIXC.
Daina Taimina izstade kim?
ASV dzīvojošās latviešu matemātiķes Dainas Taimiņas izstāde Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Autores iecere ir radīt saistošus analogos 3D rokdarbu objektus – hiperboliskās plaknes. Dabā sastopamās formas ir grūti parādīt formulās, tādēļ autore uzskata, kad tieši tamborējumos ar izšūtu diega pavedienu visuzskatāmāk var parādīt hiperbolisko plakni.