„Mēness dārzā” pirmizrāde – jau sestdien!

Šo sestdien, 4. oktobrī, nevalstiskajā teātrī „Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos izrāde „Mēness dārzā” pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem. Ar šo notikumu tiks atklāts bērnu un jauniešu izrāžu cikls „Šmulītis”, ko radījuši „Dirty Deal Teatro” un biedrības „Ascendum” bērnu kultūras projekts „Garā pupa”.

Mēness dārzā

Jaunais iestudējums „Mēness dārzā” paredzēts jauniešiem no 14 gadu vecuma, un tajā tiks pievērsta uzmanība jautājumiem, kas skar cilvēka pieaugšanu – sevis meklējumiem, pirmo mīlestību, draudzību un arī sastapšanos ar nāvi. Tas būs stāsts par jaunu cilvēku, kurš dodas pasaulē, pats neapjauzdams sava ceļa mērķi. Jauno ceļinieku dzen vēlme noārdīt vecās, iesūnojošās vērtības – bet vai tā ir atbilde? Lasot un izspēlējot Kārļa Skalbes pasakas, aktieri Karīna Tatarinova, Elīna Dambe, Kristaps Ķeselis un Jānis Kronis ievedīs skatītājus pasaulē, kas ir pazudusi vai nekad nav pastāvējusi, un tā slēpj sevī noslēpumus un brīnumus.

Izrādi „Mēness dārzā” iestudē režisore un Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa, kura jau iepriekš „Dirty Deal Teatro” veidojusi izrādes bērniem „Kā saule gadījās” un „Baltā grāmata”. Šajos iestudējumos viņa aizsākusi latviešu literatūras kanona iedzīvināšanu atraktīvā, iesaistošā un laikmetīgā veidā, ko turpina arī jaunajā izrādē „Mēness dārzā”. Jaunās režisores darbus atzinīgi novērtējuši gan skatītāji, gan kritika – izrāde „Baltā grāmata” šogad nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kā labākais iestudējums bērniem.

Plašāka informācija par šo un citām „Šmulīša” izrādēm atrodama interneta mājas lapā www.smulitis.lv. Biļetes uz izrādēm 4. un 17. oktobrī var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Iespējams pieteikt arī grupu apmeklējumus sev vēlamā laikā. Visas izrāžu cikla „Šmulītis” izrādes norisinās „Dirty Deal Teatro” telpās Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2.