“Sinfonietta Rīga” Stravinska mūzikā izspēlēs mūsdienu karavīra stāstu

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 10. oktobrī plkst. 19 Spīķeru koncertzālē varēs klausīties Igora Stravinska teatrālā uzveduma “Stāsts par zaldātu” mūslaiku versiju Sinfonietta Rīga solistu, diriģenta Normunda Šnē un aktiera Edgara Samīša priekšnesumā. Izrādes režisors Kārlis Krūmiņš.
rudens kamermuzikas festivals Spikeru kvartala 2

Krievu mūzikas ģēnija Igora Stravinska 1918. gadā sacerētais darbs balstīts krievu tautas pasakā par zaldātu, kurš, bagātības vilināts, pārdod velnam savu vijoli. Stravinskis pasaku ieaudis kompozīcijā septiņiem instrumentiem.

Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē: “Stravinskis “Stāstā par zaldātu” neapšaubāmi sasniedz apogeju savās elegantajās, drosmīgajās un virtuozajās rotaļās ar ritmu, tā struktūrām un laika organizāciju kā teju vai galveno mūzikas izteiksmes līdzekli.

Komponista krāsainā partitūra nelielam ansamblim neapšaubāmi sekmējusi “Stāsta par zaldātu” kā dramatiska darba izdzīvošanu līdz pat mūsu dienām. Uzdrošinos apgalvot, ka tieši mūzika padarīja šo stāstu par slavenu un hrestomātisku ikonu.”

Saglabājot oriģinālo skaņu rakstu, režisors Kārlis Krūmiņš un dramaturgs Ivo Briedis strādājuši pie šim laikmetam aktuāla temata. Uzveduma librets aicina klausītāju pievērsties šī brīža aktuālākajai tēmai – kara draudiem. Šodien pasaules valstu armijās karavīrs bieži ir algots darbinieks, kurš izpilda tam uzdotās pavēles, pretī saņemot samaksu.

Šodienas karavīra stāstu izdzīvos solisti Tatjana Ostrovska (vijole), Mārtiņš Circenis (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Stafeckis (kontrabass), Jānis Porietis (trompete), Artūrs Bērziņš (trombons) un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), kā arī diriģents Normunds Šnē. Zaldāta stāstus stāstīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Edgars Samītis.
Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.