Rudens kamermūzikas festivāls aicina uz koncertu “Čells un latvieši”

Rudens kamermūzikas festivāla laikā Spīķeru koncertzālē izskanēs koncerts “Čells un latvieši” , kurā čellists Ēriks Kiršfelds atskaņos Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Pētera Plakida, Tālivalža Ķeniņa un citu latviešu komponistu skaņdarbus čellam. Koncertā skanēs arī Imanta Zemzara «Mēnesgaismas» pasaules pirmatskaņojums.

Ēriks Kiršfelds. Foto: Publicitātes

Koncerts “Čells un latvieši” 8. oktobrī izskanēs Spīķeru koncertzālē.

Koncertā “Čells un latvieši” Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistara, ilggadējā Baltijas kamerorķestra «Kremerata Baltica» solista un čellu grupas koncertmeistara Kiršfelda atskaņojumā izskanēs laikmetīgās mūzikas klasika – Vaska skaņdarbs «Grāmata» čellam, Ešenvalda «Pēdējās vēstules» čellam un elektronikai, Ķeniņa «Colloquens Patriae», refleksijas par Zemzara tēmu čellam un klavierēm, Plakida «Divas variācijas» čellam solo, Kristapa Pētersona «Ground» elektriskajam čellam solo, Maijas Einfeldes «Sonāte» čellam un klavierēm, Lindas Leimanes «Tuvplāns» čellam un elektronikai, Rolanda Kronlaka «Lines Interlaced» jeb «Līnijas saaustas» čellam un elektronikai un Zemzara «Mēnesgaismas» pasaules pirmatskaņojums.
Pie klavierēm atradīsies «Lielās Mūzikas balvas 2013» laureāte par izcilu darbu ansamblī – Herta Hansena. Koncerta režisore ir Zane Kreicberga.

Rudens kamermūzikas festivāls norisinās no 26. septembra līdz 25. oktobrim. Rudens kamermūzikas festivāla patrons ir komponists Pēteris Vasks.