kim? jaunā izstāžu cikla atklāšana

Piektdien, 3.oktobrī, kim? Laikmetīgās mākslas centrā tika atklāta Dainas Taimiņas izstāde, piedaloties radošu interešu grupām no Rīgas un Latvijas “Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” un Viktora Timofejeva personālizstāde „Proxyah”. 

Projekta „Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” ietvaros tiks eksponēti: Dainas Taimiņas un rokdarbnieču tamborētie 3D objekti, LiepU MPLab Jauno mediju mākslas programma, studentu radītās digitālās vizualizācijas, kā arī interaktīvais ilgtspējības tīklu interfeiss. Izstāde būs apskatāma Rīgā un Latvijas publiskajās bibliotēkās, kā arī internetā un Latvijas publisko bibliotēku informācijas tīklā. Ekspozīciju papildinās Dainas Taimiņas, Valda Kreba un mākslinieku Rasas Šmites, Raita Šmita sniegtās publiskās lekcijas un radošās darbnīcas.

„Proxyah” ir Latvijā dzimušā, Londonā dzīvojošā mākslinieka Viktora Timofejeva personālizstāde. Strādājot starp vairākām telpām, valstīm, valodām un tehnikām, Timofejevu interesē reprezentācijas paņēmieni, kā arī kārtības un kontroles sistēmas. „Proxyah”, rodoties no attālināti veiktas darbības („proxy”) apstiprinājuma  („yah” jeb „kurš katrs”), izmanto pazīstamu un reizē mīklainu struktūru, kas pārbauda valodas robežas situācijā, kad tai ir atņemta tās spēja būt attiecinošai.

 

Izstādes būs aplūkojamas līdz 9.novembrim.