kim? jauno izstāžu atklāšana 5.decembrī

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz jaunā izstāžu cikla atklāšanu – Kaspara Groševa kūrēto izstādi “Izeja, stostīšanās & miglājs”, kā arī Donnas Huankas (Donna Huanca) personālizstādi “Polijas Stairīnas zobu skavas” un Ezra Vubes (Ezra Wube) personālizstādi “Palindroms”, kas tapušas  sadarbībā ar Art in General, Ņujorka.

 

Atklāšanas pasākums un to pavadošā Donnas Huankas performance norisināsies kim? Laikmetīgās mākslas centrā š.g. 5.decembrī plkst. 19.00 – 21.00.

 

N.B. kim? ir mainīts darba laiks. Turpmāk būsim atvērti no trešdienas līdz svētdienai.

IZEJA, STOSTĪŠANĀS & MIGLĀJS

Kurators Kaspars Groševs

Kaspars Groševs Miglājs 2015

Kaspars Groševs. “Miglājs”. 2015

Dalībnieki: Frenks Boids, Īrisa Erbse, Vivjena Grifina, Inga Ģibiete, Miko Kuorinki, Henings Lindkvists, Ouens Rajens
Mirklī, uzkāpjot ieejas un izejas slieksnim, iespējams notvert pavedienu pat tad, ja audums iziris audēja rokās. Bet sākumā bija teikumi, kuri nespēja palikt nepārprasti un kuru vienkāršība bija to kraujas mala, kas stiepās no viena mezgla līdz nākamajam, no viena nospieduma uz nākamo. Caurspīdīgās ēnās ieplūst miglājs, kas zobojas par līkumiem, kuros pats ietiepīgi rāpjas, turoties pretim brīvdienu nogurumam. Aizsegu plaši pavērtajās acīs tas kļūst par zemes pikuci, par spēcīgu lietu, kas šķeļ trajektorijas dažādos ātrumos. Saēstos audos nebula izšķīst sevī, ļaujot sarunām kļūt par svecēm, kas izgaismo vien klusākās kustības. Asemiskās zīmēs miglājs stostās ap sevi, līdz iekrīt atkārtojumu virtenē.

 

POLIJAS STAIRĪNAS ZOBU SKAVAS

Donna Huanka
Kuratore Ena Bārlova

PALINDROMS
Ezra Vube
Kuratore Kristena Čappa

Organizē Ņujorkas mākslas telpaArt in General sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru

Donnas Huankas un Ezras Vubes personālizstādes, kuru centrā ir tēmas kā migrācija, mobilitāte un piederība, caur nepārtrauktas piesaistes tēlam un figūrai palīdzību atklāj šo mākslinieku attiecības ar vēsturisko un iemiesojošos atmiņu. Abus autorus nodarbina gan glezniecības metožu un loģikas pārskatījums, gan arī krāsu asociatīvā spēja atspoguļot ilgošanos, telpas un laika nošķīrums, kā arī kultūras normu kartējums uz ķermeņa virsmas. Šo kopīgo mērķi Huanka un Vube īsteno, savās ekspozīcijās izmantojot animāciju, fotogrāfiju, video, objektus un performanci.