Izstāde, filma, publikācija, saruna ASPENA-ĶEMERI

Šis pasākums ir beidzies!

Dalībnieki un izstādes mākslinieki: Kaspars Groševs, Ģirts Korps, Ieva Kraule, Rolands Kronlaks, Darja Melņikova, Laura Prikule, Mārtiņš Ratniks, Evita Vasiļjeva un Armands Zelčs.

Kuratori: Jānis Taurens, Zane Onckule

kim? Laikmetīgās mākslas centrs

15.augusts – 21.septembris

Armands Zelčs, Aspen-Kemmern, 2014 kim Spīķeros

Armands Zelčs. Aspen-Kemmern. 2014

Uzzīmējiet ēku un iedomājies, ko tā nozīmē – kaut ko pastāvīgu un stabilu kā pretstatu pilsētas materiālajām un nemateriālajām plūsmām? Uzzīmējiet vilcienu – vai tas varētu simbolizēt laika un progresa linearitāti? Uzzīmējiet grimstošu kuģi – vai to ir iespējams izmantot, lai attēlotu ideju sabrukumu?

Izstāde “Aspena-Ķemeri” novelk salīdzinošu paralēli starp Amerikas Aspenu un bijušo Latvijas piejūras kūrortpilsētu Ķemeriem (Kemmern), aicinot māksliniekus, mūziķus, teorētiķus un skatītājus uz kopīgu radošu ceļojumu.

Šī iedomātā ass atklāj šodienas aizraušanos ar metaforiskiem jēdzieniem un telpas un laika idejām, dihotomiju starp kulta statusa vietām un vietām, kurām piemīt potenciāls iegūt jaunas nozīmes dažādu post un neo apzīmētāju pieblīvētajā laikmetā. Paturot prātā 1960.–1970. gadu amerikāņu konceptuālismu, projekts būvēts kā vaicājošs pienesums pašmāju Ko – La (Konceptuālisms Latvijā) versijai.

Izstādi papildinās žurnāla Aspen izdevuma 5+6 oriģināla izstādīšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pavadošo lasījumu cikls un filmu programma.