Pēdējo nedēļu apskatāmas Kristas un Reiņa Dzudzilo un Pakui Hardware izstādes

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina vēl  pēdējo nedēļu apskatīt – Kristas un Reiņa Dzudzilo izstādi „kim?* *kas ir mīlestība?” un Pakui Hardware (Ugnius Gelguda un Neringa Černauskaite) izstādi „Lost Heritage”.

 

KIM?*

*kas ir mīlestība?

kim? Laikmetīgā mākslas centra jeb trīs vārdu un jautājuma zīmes abreviatūras atšifrējums ir vaicājošais „kas ir māksla?”. Izstādes mākslinieki izvēlējušies uzdot citu – ietilpīgāku un pēc visiem parametriem lielāku jautājumu jeb „kas ir mīlestība?”. Emocionāli un intīmi interpretējot trešā burta apzīmējumu, „m” top par „mīlestību” un jautājums – par izstādes jēgu. Tās vēstījumam ir domraksta forma – ievads, iztirzājums un nobeigums.

Foto: Kristīne Madjare

Foto: Kristīne Madjare

Pakui Hardware ir 2014. gadā dibināta zīmola nosaukums, kas apzīmē mākslinieku Ugniusa Gelgudas un Neringas Černauskaites sadarbību. Savā jaunākajā projektā „Lost Heritage” („Zudušais mantojums”) Pakui Hardware turpina savus pētījumus par attiecībām starp materialitāti, tehnoloģijām, bioloģiju un dabu. Kā tehnoloģijas veido un maina fizisko realitāti, tostarp arī cilvēka ķermeni? Brīdī, kad mākslīgā bioloģija mēģina no nekā, no pavisam jaunām gēnu kopām, radīt organismus, dabas loma no evolūcijas pārtop par rakstīšanu, programmēšanu un dizainu. Kā būtu ar mūsu pašu iekļaušanu saglabājamā mantojuma sarakstā, ko saglabāt tālākai izpētei nākotnē?

Foto: Kristīne Madjare

Foto: Kristīne Madjare

Izstāžu darba laiki kim?:
O.: 12:00 – 20:00
T., C., P., S., Sv.: 12.00 – 18.00
Ieejas maksa:
3 EUR
Studentiem un pensionāriem – 1,5 EUR
Otrdienās – ieeja bez maksas.

Bērniem līdz 10 gadu vecumam, invalīdiem, daudzbērnu ģimenēm, mākslas un kultūras skolu un augstskolu skolniekiem un studentiem, preses pārstāvjiem, uzrādot preses karti, ieeja ir bezmaksas.