Pirmizrādi piedzīvojusi izrāde bērniem „Blēņas un pasakas”

Bērnu un jauniešu teātra izrāžu repertuāra „Šmulītis” ietvaros 26. septembrī pirmizrādi piedzīvoja jauns iestudējums 3 līdz 10 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem – izrāde „Blēņas un pasakas” pēc Imanta Ziedoņa pasaku krājuma motīviem.

Ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi. Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde „Blēņas un pasakas” būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.

Izrāde tiks veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Pogas, zobu birstes, uzpirksteņi un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu iztēli un palūkoties uz lietām vērīgāk.

„Topošās izrādes idejas pamatā ir mana personīgā saskare ar Imanta Ziedoņa „Blēņām un pasakām” bērnībā. Manuprāt, tas ir unikāls materiāls, ko raksturo fantastiska izdoma un humors. Šo pasaku oriģinalitāte slēpjas šķietamajā „nepareizumā”, jo tās atšķiras no pieņemtā stereotipa, kādām jābūt pasakām. Taču tajās ir senas un īstas patiesības,” stāsta „Blēņu un pasaku” režisors Ģirts Šolis.

Izrādes scenogrāfs ir mākslinieks Reinis Pētersons. Sadarbībā ar Pētersonu Šolis jau agrāk iestudējis augsti novērtētas un bērnu iemīļotas izrādes – „Divas Lotiņas” un „Emīls un Berlīnes zēni” Latvijas Leļļu teātrī. „Blēņas un pasakās” uz skatuves dauzīsies Arnita Jaunzeme, Valdis Vanags un Mikus Frišfelds, kurš ir arī izrādes mūzikas autors.

NĀKAMĀS IZRĀDES OKTOBRĪ

 

Foto: Mārtiņš Vilcēns