RIXC aicina pieteikties starptautiskajai konferencei “Atjaunojamā nākotne” un festivālam “Māksla+Komunikācija”

“radi!2015” nedēļas ietvaros Jauno mediju kultūras centrs RIXC izsludina pieteikšanos jaunai, starptautiskai konferenču sērijai “Atjaunojamā nākotne”, kurā piedalīsies tādi pasaulē atzīti lektori, kā Ļevs Manovičs un Džons Takara, apskatot mākslas transformatīvo potenciālu post-mediju laikmetā. Tāpat pieteikšanās izsludināta arī ikgadējam, nu jau 17. festivālam – “Māksla+Komunikācija”. Festivāls šajā gadā maina savu formātu no “informācijas un zinātnes” perspektīvas sākot fokusēties uz “mākslas un zinātnes” perspektīvu, kļūstot par “RIXC Mākslas un zinātnes festivālu”. Tā laikā norisināsies ne tikai konferenci pavadošā izstāde, bet arī dažādas mākslinieciskās performances un radošās darbnīcas.

LAUKI Maija Demitere

Izstāde LAUKI LNMM izstāžu zālē “Arsenāls”, 2014. Foto: Maija Demitere

 

“Atjaunojamā nākotnē” ir jauna konferenču sērija Baltijas reģionā, kuras pirmais notikums risināsies 2015. gada 8-10 oktobrī, Rīgā. Konferenču mērķis ir radīt jaunus ceļus ilgtspējīgai un radošai nākotnes attīstībai, apvienojot tādas tradicionāli atdalītas sfēras, kā – māksla un zinātne, akadēmiskie pētījumi un neatkarīgas radošās prakses, ilgtspējīgs bizness un sociālā līdzdalība 21. gadsimtā.

Pirmā konference, kas notiks Rīgā, fokusēsies uz mākslas un post-mediju stāvokļa transformatīvā potenciāla izpēti. Šodien mēs esam iegājuši post-mediju laikmetā. Vairāk nepastāv neviens medijs, kas dominētu laikmetīgās mediju mākslas praksēs un būtu iesaistīts laikmetīgajā un kritiskajā domāšanā. Konferences key-lektori būs starptautiski atzītie jauno mediju un ilgtspējīgās mākslas prakšu guru – Ļevs Manovičs un Džons Takara, bet plenārsesijas vadīs Dīters Daniels, Katja Kvasteka, Armīns Medošs, Marta Buskirka u.c.

 

Mēs aicinām pieteikties māksliniekus, kuratorus, teorētiķus, akadēmiķos pētniekus un citus domātājus dalīties ar savām idejām un pētījumiem par sekojošām tēmām:

§  post-mediālā māksla – avangards praksēs un teorijās

§  lēnā mediju māksla, saglabāšanas izaicinājumi muzejiem

§  māksla un zinātne, tehno-ekoloģisko perspektīvu izbūve

§  informācijas paradigmu tehnopolitiskā izpēte

§  “big data” un mediju vizualizācija

§  kultūra ilgtspējas attīstībai Baltijas jūras reģionā

Lūdzam iesniegt savus konferences pieteikumus (abstraktu 250 vārdos, biogrāfiju 200 vārdos) sūtot tos uz e-pastu:rixc@rixc.lv vai piesakoties mājaslapā: htpp://rixc.org , sadaļā “Konference”.
PIETEIKUMU GALĒJAIS IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ: 20. aprīlis, 2015

Konferenci papildinās festivāla “Māksla+Komunikācija” izstāde, kas sekmēs post-mediju perspektīvas izbūvi. Mēs aicinām māksliniekus iesniegt darbus, kuri izpludinot robežas starp dažādām disciplīnām attīsta ilgtspējīgāku un izdomas bagātāku dzīves veidu vīzijas.

Lūdzam iesniegt mākslas darba pieteikumu (idejas parakstu, attēlus, mājaslapas adreses utt., kā arī īsu biogrāfiju – 200 vārdos) sūtot tos uz e-pastu:rixc@rixc.lv vai piesakoties mājaslapā: htpp://rixc.org , sadaļā “Konference”.
PIETEIKUMU GALĒJAIS IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ: 15. maijs, 2015

Jūs varat sekot Renewable futures konferences jaunumiem, pierakstoties Renewable list: http://db.x-i.net/mailman/listinfo/renewable

Organizē RIXC sadarbībā ar Liepājās Mākslas un pētījumu laboratoriju