Sāksies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”

Akcentējot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā, trešdien, 6. decembrī, plkst. 17.00 Rīgas vicemērs Andris Ameriks Rātslaukumā atklās vides mākslas objektu “Egle” un iedegs vienu no galvaspilsētas centrālajām svētku eglēm. Līdz ar „Egles” atklāšanu sāksies arī 8. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kas visā tā pilnībā būs apskatāms no 8. decembra līdz 14. janvārim.

Spīķeru kvartālā šogad būs apskatāmi divi festivāla objekti:

ZELTA ZIVTIŅA (Autors: Autors Māris Gailis) un

INDUSTRIĀLIS (Autors: Sadarbībā ar LMA, autors Nauris Martinsons, atbalsta SIA „Ramkons”)

 

Par festivālu

2010.gadā ar stāstu par Ziemassvētku egles rotāšanas tradīciju, kas pirms 500 gadiem radusies Rīgā, sākās pirmais vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāls atbalsta un akcentē sabiedrības radošās izpausmes pilsētvidē, rada estētisku pilsētvides dizaina objektu kopumu, kas svētku laikā Rīgu veido interesantāku, atšķirīgu no citu valstu pilsētām. Festivālā tematisko vides objektu un dekoratīvo noformējumu dizainu mākslinieki Rīgai rada īpaši – kā autordarbus.

Šobrīd vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” ir vienīgais šāda veida urbānās mākslas un vides dizaina projekts visā Eiropā, un kopumā tapuši jau 162 oriģināli mākslas darbi!

Savas pastāvēšanas septītajā gadā festivāls atkal gatavs pārsteigt, izaicināt, iepriecināt – ar filosofisku dimensiju un bērnišķīgu prieku.

Svarīgs un darbietilpīgs uzdevums ir Festivālu uzturēt kā ilglaicīgu tradīciju un katru gadu nodrošināt daudzveidīgu programmu, piesaistot tematiskus pilotprojektus un aktivitātes, kā arī festivāla realizēšanā iesaistot radošo sabiedrību.

Rezultātā Ziemassvētku simbols – egle ­– tiek eksponēta jaunos un neparastos vizuālos risinājumos gan Rīgas centrā, gan apkaimēs, tā Ziemassvētku laikā padarot pilsētvidi  īpaši oriģinālu. Jau pats festivāla nosaukums ļauj radoši izmantot vārdus „ziema”, „svētki”, „egle”, „ceļš” un interpretēt šos jēdzienus daudz plašākā nozīmē. Tāpat tautas tradīcijas un etnogrāfijas mantojums ir vērtīgs ideju avots mūsdienīgai vides objektu interpretācijai. Arī ikgadējie pasaules, valsts un pilsētas mēroga nozīmīgie notikumi var atspoguļoties idejiskajā vēstījumā un dizainā.

Par vides objektiem

Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” tiek realizēti oriģināli, ar interesantu māksliniecisko ideju un vizuālo risinājumu veidoti vides objekti, kuri ir proporcionāli pilsētvides mērogam, vizuāli kvalitatīvi gan tuvplānā, gan no attāluma, labi saskatāmi pilsētvidē, pateicoties izgaismojuma risinājumiem, kas veidoti no objektā iestrādātiem elektriskās u.c. gaismas avotiem.

Apskate

Visus festivāla objektus ieteicams apskatīt vakaros, kad iedegas pilsētas apgaismojums, izmantojot īpaši sagatavotu festivāla ceļvedi – karti, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv ar iespēju to lejuplādēt, kā arī saņemt drukāto versiju Rīgas Tūrisma informācijas centros.

Rīkotāji

Vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” no 2010. gada rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar radošo sabiedrību, Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēkiem, studentiem un profesionāliem māksliniekiem.

 

 

Vairāk informācijas

Informācijas avots: http://www.eglufestivals.lv/lv/about