Trešdien, 2.septembrī, Spīķeru kvartālā jaudīgākais un vienlaicīgi šīs vasaras sezonas noslēdzošais koncerts, kurā uz skatuves kāps grupas INDYGO un ORANŽĀS BRĪVDIENAS.

Sākums plkst.19.00.

Indygo Oranžās Brīvdienas Spīķeros

Ceturtdien, 3. septembrī, no plkst. 19.00 Spīķeru radošajā kvartālā norisināsies viens no šī gada draudzīgākajiem pasākumiem – “Pilsētsuņu fests”!

Biedrība “Suns ar misiju” ir uzņēmusies iniciatīvu organizēt “Pilsētsuņu festu”, kas solās būt viens no draudzīgākajiem pasākumiem pilsētā, kurā tiek aicināts piedalīties ikviens suņu cilvēks. Pasākuma apmeklētāji varēs iegūt vērtīgas zināšanas par suņu audzināšanu, iepazīties ar jauniem pastaigu biedriem, socializēt savus labākos draugus, ēst našķus un skatīties brīvdabas kino.

Pilsētsuņu fests Spīķeru kvartālā

Sestdien, 5.septembrī, Spīķeros norisināsies vairāki pasākumi. Jau no plkst. 20.00 Spīķeru laukumā izdzīvot un piedzīvot varēs audiovizuālo objektu “SEA- FICTION”, kuru veidojis ASV dzīvojošais latviešu multimediju mākslinieks Ēriks Vesmanis. 

No plkst.20.30 Spīķeru laukumā Baltic Sea Docs brīvdabas seanss “Pāri jūrai”. 

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums piedāvā: režisores Junas Songas (Sung-A Yoon) dokumentālā filma “PĀRI JŪRAI” .

Liela daļa Filipīnu sieviešu strādā ārzemēs kā mājkalpotājas vai aukles. Lai varētu doties peļņā, savus bērnus viņām nākas atstāt citu aprūpē uz vairākiem gadiem. Vienā no daudzajiem Filipīnu mājkalpotāju apmācības centriem satikušās sievietes, kuras kopīgi trenējas gan nevainojami saklāt gultas, gan sadzīvot ar darba devēju lamām un ilgām pēc mājām. Sagatavoties sarežģītām situācijām palīdz lomu spēles, kurās sievietes pārmaiņus iemiesojas darbinieka un darba devēja tēlā. Filma Pāri jūrai raisa jautājumus par darba attiecībām globalizētā pasaulē, vienlaikus uzsverot filmas varoņu lielo mērķtiecību un solidaritāti.

Pēc filmas – kino kritiķes Līgas Požarskas saruna ar filmas režisori Junu Songu (videoierakstā).

No plkst. 22.40 Fantastikas žanra īsfilmu festivāls “Best Sci-Fi”.

Nākotne ir pienākusi. Tā, nogurusi gaidīt uz sliekšņa, ielauzās mājā, aizpildot ar sevi istabas un visu mūsu dzīvi. Mūsdienās sabiedrību vairs nav viegli ar kaut ko pārsteigt. Tieši tādēļ zinātniskā fantastika kļūst aizvien radošāka, iespaidīgāka un neticamāka. Lai gan mēs jau sen esam atskārtuši, ka viss, uz lielajiem ekrāniem pašreiz notiekošais, rīt var kļūt par mūsu realitāti, vai ne?

 

IEEJA VISOS PASĀKUMOS BEZ MAKSAS.

 

Ierodoties uz pasākumu aicinām ievērot piesardzības pasākumus!
– Ieturēt 2m distanci no citiem apmeklētājiem;
– Dezinficēt rokas;
– Klepot un šķaudīt saliektā elkonī.

 

*Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, un ka viņa attēls var tikt izmantots pēc pasākuma organizatora ieskatiem Facebook lapā vai citos medijos.

 

Pasākumus atbalsta Rīgas dome.