Kinoprojekts „Spektrs” un Spīķeri aicina uz vasaras sezonas noslēdzošo brīvdabas kino vakaru 25. augustā piedāvājot noskatīties režisora Paolo Sorrentīno filmu „Dižais skaistums” (La Grande Belezza, 2013). Ieeja bez maksas.

kino spikeros 1

Itāļu filmu režisora Paolo Sorrentīno izcilais kinodarbs „Dižais skaistums” saņēmis ASV Kinoakadēmijas balvu „Oskars” par labāko ārzemju filmu. Savukārt slavenākie pasaules kinokritiķi nevairās to dēvēt par atmiņā paliekošāko Kannu kinofestivāla filmu.
Par filmu – Džeps Gambardella (atveido Toni Servillo) – apātisks un vīlies 65 gadus vecs rakstnieks un žurnālists, gandrīz vai pirms pusgadsimta izdota veiksmīga romāna autors, kurš mehāniski pieņem viņam veltītos komplimentus. Viņš – sirms bagātnieks – intelektuālis, ekscentriskas augstākās sabiedrības ballīšu “lauva” un Romas naksnīgās dzīves veterāns, kas spēj džentlmeniski asistēt sievietei un uzslavas cienīgi izteikt līdzjūtību bērēs. Ciniski? Varbūt. Taču sirdī Džeps ir nemirstīgs ideālists un sapņotājs, kas ievilkts lielajā dzīves skaistumā, bet ar bezjēdzību un tukšumu piepildītā virpulī.

Viņa greznajā dzīvoklī, no kura paveras skats tieši uz Kolizeju, pulcējas bohēmas pārstāvji un Romas elite, bet, piedaloties nebeidzamajās ballītēs un mūsdienu mākslas performancēs, Džeps izvēlas ietekmīgu un tukšu personību parādes novērotāja pozīciju. Nerimstošās kņadas ielenkumā vīrietis mēģina saprast, kādēļ jau vairākus gadu desmitus nav uzrakstījis otro grāmatu, un cenšas atrisināt mokošo personīgās dzīves dilemmu.

Lomās: Toni Servillo, Carlo Verden, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Pamela Villoresi, Galatea Ranzi.

 

Apmeklētāji aicināti uz sezonas noslēdzošo kino vakaru Spīķeru kvartālā 25.augustā. Kino seansa sākums pl.22.00. Ieeja pasākuma ir bez maksas. Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar LV un RU subtitriem.