Ceturtdien, 1.jūnijā, no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 Spīķeru kvartālā norisināsies festivāls bērniem „Radi un iedvesmojies”, piedāvājot aizraujošu un interesantu skatuves programmu, kā arī radošas, izzinošas un attīstošas darbnīcas un spēles.

Skatuves programmā

Festivāla skatuves programmu atklās bērnu un jauniešu centra „Daugmale” vokālais ansamblis. Zinātnes un eksperimentu pasaulē ieskatīties un līdzdarboties aicinās „Laboratorium.lv” ar izrādi „Aizraujošā zinātne”. Programmas turpinājumā „Zīmējumu teātra” izrāde visai ģimenei „7 pasakas par Ņukucīti”. Tā tapusi, iedvesmojoties no dzejnieka Aivara Neibarta pasakām. Režisors – Varis Klausītājs. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, to papildina laikmetīgās dejas fragmenti, solo Agnese Bordjukova un teicējs Varis Klausītājs, kurš pauž notikumus par Ņukucīti. Izrādes izpildītāji ir arī izrādes autori. Turpinājumā pasākuma apmeklētājus priecēs arī bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” priekšnesums. Skatuves programmas noslēgumā cikla „Patiešām maziņiem” muzikālā pasaka „Kā Lupatiņi draiskojās”, pēc Ineses Zanderes radīto stāstu “Lupatiņi” motīviem. Uzvedumā piedalīsies Zeķīte – Baiba Berķe (balss); Lakatiņš- Juris Vizbulis (balss); Kaķis – Valters Pūce (čells); Cimdiņš – Ernests Mediņš (sitaminstrumenti); Spilventiņš – Uģis Krišjānis (taustiņi). Teicēja būs Karina Bērziņa.

Darbnīcas un aktivitātes 

Paralēli skatuves programmai pasākumā darbosies dažādas radošās darbnīcas un spēles. Kopā ar animācijas studiju „Multenkulten” bērni kopā ar darbnīcas vadītājiem visas dienas garumā veidos multiplikācijas filmu no daudz dažādiem kadriem, ko paši meistaros un komponēs. Biedrība „Cita Rīga” apmeklētājus rosinās iepazīt Rīgas vēsturi un šodienu, aicinot ņemt dalību aizraujošās lielformāta spēlēs. Kopā ar radošo apvienību „Sapnīca” ikviens varēs krāsot, līmēt un zīmēt, izveidojot dažādas attīstošās rotaļlietas. Aicinot izzināt plašās otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējas un mācot bērnus pareizi šķirot atkritumus, „Zaļā josta” piedāvās oriģinālu vides aktivitāšu programmu. „Smilšu lampas” pasākumā piedāvās radošu, bērnu sīkās motorikas stimulējošu aktivitāti – smilšu lampu darbnīcu, kur uz speciāli izgaismotu smilšu lampu jeb gaismas galdu virsmām varēs izjust dažādu birstošo materiālu burvīgo iedarbību. Savukārt AS “Sadales tīkls” festivālā „Radi un iedvesmojies” izglītos bērnus un jauniešus elektrodrošības jautājumos. Par jautrību un aktivitātēm festivālā gādās arī „Lielās koka spēles”.

 

Festivāls „Radi un iedvesmojies” norisināsies 1.jūnijā no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00,  Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 8. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Pasākumu organizē biedrība Rīgas Spīķeri, atbalsta Rīgas dome.