FOTO: Spīķeros aizvadīts festivāls bērniem “Radi un iedvesmojies”

1.jūnijā, Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros, Spīķeros norisinājās festivāls bērniem “Radi un iedvesmojies”, piedāvājot aizraujošu un interesantu skatuves programmu, kā arī radošas, izzinošas un attīstošas darbnīcas un spēles.

Festivāla skatuves programmu atklāja bērnu un jauniešu centra „Daugmale” vokālais ansamblis. Zinātnes un eksperimentu pasaulē ieskatīties un līdzdarboties aicināja „Laboratorium.lv”. Programmas turpinājumā norisinājās „Zīmējumu teātra” izrāde visai ģimenei „7 pasakas par Ņukucīti”. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” priekšnesums. Skatuves programmas noslēgumā cikla „Patiešām maziņiem” muzikālā pasaka „Kā Lupatiņi draiskojās”, pēc Ineses Zanderes radīto stāstu “Lupatiņi” motīviem.

Paralēli skatuves programmai pasākumā darbojās dažādas radošās darbnīcas un spēles. Kopā ar animācijas studiju „Multenkulten” bērni visas dienas garumā veidoja multiplikācijas filmas. Biedrība „Cita Rīga” apmeklētājus rosināja iepazīt Rīgas vēsturi un šodienu, aicinot ņemt dalību aizraujošās lielformāta spēlēs. Kopā ar radošo apvienību „Sapnīca” ikviens varēja krāsot, līmēt un zīmēt, izveidojot dažādas attīstošās rotaļlietas. Aicinot izzināt plašās otrreizējo izejvielu pārstrādes iespējas un mācot bērnus pareizi šķirot atkritumus, „Zaļā josta” piedāvāja oriģinālu vides aktivitāšu programmu. „Smilšu lampas” pasākumā piedāvāja radošu, bērnu sīkās motorikas stimulējošu aktivitāti – smilšu lampu darbnīcu. Savukārt AS “Sadales tīkls” festivālā „Radi un iedvesmojies” izglītoja bērnus un jauniešus elektrodrošības jautājumos. Par jautrību un aktivitātēm festivālā gādāja arī „Lielās koka spēles”.

 

Pasākumu organizēja biedrība “Rīgas Spīķeri”, atbalstīja Rīgas dome.