Spīķeru kvartālā šodien, 12.jūlijā, uzstāsies pašmāju „indīroka” grupa „Sigma”. Vakara ieskaņā uz skatuves kāps „Reinis Young Trio”. Pasākuma sākums plkst.19.00, ieeja bez maksas.

Par grupas “Sigma” dibināšanas laiku uzskatāms 2006. gads, lai gan pirmsākumi meklējami jau 2005. gada nogalē, kad izjuka mūzikas grupa “Punch”, un trīs no tās bijušajiem dalībniekiem vienojās par jauna muzikāla projekta radīšanu.
  1. gadā sadarbībā ar četriem jaunākās paaudzes dzejniekiem tika radīta mūzikas un dzejas performance “Mūsu dienu skaņu celiņš”, kas vairākkārt izrādīta Rīgā, Valmierā, Liepājā un Cēsīs.

Šajā periodā tapušas arī dziesmas ar dzejnieku Arvja Vigula, Arta Ostupa, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa, Ineses Zanderes un Ulža Bērziņa vārdiem, kuras 2014. gada septembrī  izskanēja pasākumā “Dzejkoncerts” Rīgas Domā.

2015.gada 11. martā nāca klajā grupas debijas albums “Sazaroto taku dārzs”. Gada nogalē albums tika nominēts jaundibinātajai Austras balvai kā pretendents uz gada labākā albuma nosaukumu 2016. gada martā tas ieguva Mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais alternatīvās un indie mūzikas albums.

Jūlijā tika izdots CD ar 2014. gada “Dzejkoncerta” ierakstu Rīgas Domā, kurā kopā ar septiņām “Sigmas” dziesmām ierakstīti arī septiņu autoru dzejas lasījumi. Septembrī sekoja “Dzejkoncerta” tūre pa Latvijas pilsētām.

Grupā “Reinis Young Trio” ir apvienojušies trīs talantīgi jaunās paaudzes mūziķi. Reinis Jaunais vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, daloties ar savām izcilajām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām.
Trio izpilda galvenokārt instrumentālu mūziku, un klausītāji grupas mūziku raksturo kā Art Rock un Indie mūzikas stilu mijiedarbību.

Reiņa Jaunā oriģinālmūzika ir apkopota četros albumos, no kuriem pēdējie divi ir veidoti ar savstarpēji pretēju konceptu – Gaišs (2016) un Tumšs (2017), pēdējais no tiem izdots kopā ar Reinis Young Trio. Pretstatā Gaišajā albumā paustajam skaistu dzīves mirkļu attēlojumam mūzikā, Tumšās koncertprogrammas skanējums raksturojams kā mežonīgs un kontrastiem bagāts mūsdienu pasaules attēlojums, kas vēsta par indivīda cīņu starp laimi un rutīnu, planētai kļūstot par urbānu objektu.

 

Brīvdabas koncertus Spīķeros atbalsta Rīgas dome.