2016.gada 9.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā noslēdzās Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta organizētā konkursa „Eiropas Padomes Ainavu balva” nacionālā atlase. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta realizētais projekts par Spīķeru kvartāla un promenādes teritorijas pārbūvi un labiekārtošanu astoņu pretendentu vidū ieguvis 2.vietu.

Spīķeru kvartāla un promenādes rekonstrukciju un labiekārtošanu Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu realizēja 2010.-2013.gadā, ievērojami uzlabojot publisko ārtelpu Daugavas labajā krastā. Jāpiebilst, konkursa ietvaros šis projekts ieguvis arī papildus novērtējumu kā veiksmīgs privātās un publiskās partnerības piemērs.

Konkurss “Eiropas Padomes Ainavu balva” norisinās reizi divos gados, un Latvijā tas tika organizēts ceturto reizi. Tā mērķis ir apbalvot praktiskās iniciatīvas un piemērus ainavu kvalitātes  saglabāšanai un uzlabošanai Eiropas ainavu konvencijas dalībvalstu teritorijās.

DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

Nacionālās atlases žūrijā bija dažādu nozaru pārstāvji, to vidū Kultūras ministrijas, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Zemkopības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības u.c. Pieteikumi tika vērtēti, analizējot projektu ietekmi uz teritorijas ilgtspējīgu attīstību, tā nozīmi kā labās prakses paraugam, sabiedrības līdzdalību to ieviešanā u.c.

Papildus informācija:

Nacionālajai atlasei iesniegtie pieteikumi: Daugavpils cietokšņa reģenerācija – iesniedzējs Daugavpils pilsēta; Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija Jelgavas pilsētā – iesniedzējs Jelgavas pilsēta; projekts BELLA DVINA – iesniedzējs Latgales attīstības aģentūra; projekts WILLAGE HERITAGE – iesniedzējs Latgales plānošanas reģions; Daudzfunkcionālie rekreācijas areāli Rēzeknē – iesniedzējs Rēzeknes pilsēta; Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu kvartālu degradētās teritorijas revitalizācija – iesniedzējs Rīgas pilsēta; Siguldas pilsdrupu rekonstrukcija un pielāgošana tūrisma produktu attīstībai – iesniedzējs Siguldas novads; Valmieras  pilsētas apstādījumu inventarizācija un attīstība – iesniedzējs Valmieras pilsēta.

 

Informācijas avots: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments