Otrdien, 20. jūnijā, no plkst. 18.00 Spīķeru radošajā kvartālā ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis aicināts apmeklēt lustīgu un kustīgu ielīgošanas pasākumu “Daudzināju Jāņu dienu”, kurā darbosies īpašā Līgo svētku radošā darbnīca, varēs iegādāties ko noderīgu svētku galdam, uzstāsies folkloras draugu kopa “Skandinieki”, bet pasākuma noslēgumā uzstāsies grupa “Jauno Jāņu orķestris”.

Skatuves programma tiks atklāta kopā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki”. Priekšnesuma pirmajā daļā dzirdēsim dziesmas no visiem Latvijas novadiem, ieskandinot valodas dažādību, melodiskās īpatnības, Līgo svētku maģiskās sajūtas, kā arī vīrišķo un sievišķo saspēli. Otrajā daļā “Skandinieki” aicinās apmeklētājus uz dančiem un rotaļām no senākajām rituālajām rotaļām līdz vēl nesen Latvijas ārēs dancotajām pāru dejām.

Skatuves programmas noslēgumā uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupa “Jauno Jāņu orķestris” (JJO) – sešu mūziķu apvienība, kas rada un izpilda latviešu folkloras iedvesmotu, enerģijas pilnu oriģinālmūziku.

JJO daiļrade aptver dažādus mūzikas žanrus – no melodiska folkroka līdz elektroniskai pasaules mūzikai. Saturā – dzīvības enerģijas pilnas dziesmas par dzīvi visās tās gradācijās,  iemiesotu gan latvju dainās, gan pašu radītos tekstos. JJO ir arī grupas “Dzelzs vilks” radīto mūsdienu tautasdziesmu mantinieki un izpilda šīs dziesmas jaunos aranžējumos.

JJO sastāvā muzicē: Juris Kaukulis (balss, mandolīna, ģitāra, basģitāra, elektronika un citi instrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ieva Strode (balss, vijole, vargāns), Kaspars Tobis (taustiņinstrumenti, elektronika), Valērijs Cīrulis (balss, ģitāra, mandolīna) un Andris Veinbergs (kontrabass, basģitāra).

Paralēli skatuves programmai radošajā darbnīcā kopā ar “Ziedu sēta” meistariem varēs smelties idejas svētkiem, gatavojot dažādus aksesuārus un rotas no jāņuzālēm. Būs iegādājami dažādi labumi, ar ko rotāt un ko likt uz svētku galda.

Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 līdz plkst.22.00 Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Ieeja bez maksas.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.