7.jūnija pievakarē Spīķeru kvartāla skatuvi pāršalca Eduarda Veidenbauma dzeja, ko dzejas un mūzikas kabarē formātā uz Rīgu bija atveduši Rēzeknes teātra “JORIKS” aktieri. Izrāde norisinājās brīvdabas izrāžu cikla “Nāc ārā” ietvaros, un bija pirmā no trim izrādēm uz Spīķeru kvartāla skatuves.

Par izrādi  – Latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 150. Viņa vārdi nav tikai tinte uz noputējušām burtnīcu lappusēm vai mūžveca obligāta nodeva skolas programmās. Viņa vārdi dzīvo un skan, kad atkal un atkal saduramies ar pārlaicīgo. Nesaprasts, izaicinošs, ar savam laikam vēl nepieredzētu sarkasma devu viņš izdega 24 gadu vecumā. Taču pavisam jaunā veidolā Veidenbaums dzīvo teātra “Joriks” izrādē, piepildot to ar skaļu mūziku, piparotu dzeju un, galvenais, iespēju mums katram palūkoties uz sevi no malas cauri tai “tumsai un miglai, kas pasauli sedz”.

Veiksmīgi turpinot aizvadītā gada labākās tradīcijas, Spīķeru kvartāls aicina rīdziniekus un Rīgas viesus uz brīvdabas izrāžu ciklu “Nāc ārā”, šovasar piedāvājot interesentiem trīs dažādas teātra izrādes vērot brīvā dabā – Spīķeru kvartāla laukumā. Vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā katra mēneša pirmajā ceturtdienā Spīķeru kvartāla laukums pārvērtīsies par brīvdabas teātra zāli. Gadā, kad Latvijai aprit 100 gadi, skatītājiem tiks piedāvāta klasika –  latviešu autoru darbi.

Izrāžu ciklu atbalsta Rīgas dome.