Vītols izcīna ceļazīmi uz Red Bull King of the Rock finālu Taivānā

Basketbola kluba „Valmiera” spēlētājs Mārcis Vītols otrdien, 8. jūlijā Rīgā, Spīķeros notikušajā “Red Bull King of the Rock” Latvijas finālturnīrā izcīnīja pirmo vietu, izšķirošajā spēlē ar 10:9 pārspējot „Turības” pārstāvi Juri Kalniņu. Tieši Vītols startēs 6. septembrī Samasanas salā (Taivāna) notiekošajā pasaules finālturnīrā.

ASV dzimušais ielu basketbola ‘viens pret viens’ turnīrs Red Bull King of the Rock šovasar debitēja Latvijā, aizvadot kvalifikācijas posmus Mārupē, Dobelē, Valmierā un Saulkrastos. 8. jūlijā Spīķeros pulcējās gandrīz visi labākie Latvijas basketbolisti formātā ‘viens pret vienu’. Vairākiem no favorītiem – Andrim Epneram, Rihardam Ginteram, Naurim Miezim un Kristapam Dārgajam – neizdevās laicīgi atgriezties Rīgā no ārvalstu turnīriem, taču tas nemazināja konkurenci cīņā par vērtīgo balvu.

Pusfinālā iekļuva trīs no četriem kvalifikācijas posmu uzvarētājiem – Juris Kalniņš (Mārupes posms), Mārcis Vītols (Valmiera) un Ričards Roziņš (Saulkrasti). Vienīgi Dobeles posma labākajam basketbolistam Mārtiņam Motivānam neizdevās pat pārvarēt astotdaļfināla slieksni, jo nācās atzīt Artūra Kramiņa pārākumu. Savukārt cīņā par vietu pusfinālā Kramiņš zaudēja Artūram Dušelim. Pusfinālos panākumus guva basketbolisti, kuri bija trāpīgi ne tikai no groza tuvuma, bet arī no tālākas distances. Vispirms Vītols ar 11:5 pārspēja Dušeli, bet Kalniņam izdevās ar 11:3 uzveikt Roziņu.

Finālā sacentās divu Latvijas Basketbola līgas klubu – „Valmiera” un „Turība” – basketbolisti: 22 gadus vecais un 1,85 metrus garais Vītols pret gadu jaunāko un 2,00 metrus slaido Kalniņu. Lai arī spēles sākumā Vītols ieguva pārsvaru, taču to viņam neizdevās nosargāt. Izšķirošie notikumi risinājās pēdējā minūtē, kad, rezultātam esot 10:9 par labu Vītolam, abiem basketbolistiem bija iespējas ar vienu metienu izraut uzvaru. Vēl mirkli pirms piecu minūšu ilgās spēles finālsvilpes Kalniņš izpildīja metienu, taču tas nebija precīzs. Vītols kļuva par čempionu!

Informācijas avots: Vītols izcīna ceļazīmi uz Red Bull King of the Rock finālu Taivānā