Aizvadīts radošo industriju forums – Creative Showcase

Otrdien, 10. martā, Spīķeru kvartālā “radi!2015″ nedēļas ietvaros norisinājās radošo industriju forums “Creative Showcase”, kurā nozares pārstāvji piedāvāja ieskatu aktualitātēs – arhitektūrā, dizainā, mūzikā, mākslā, interaktīvajās tehnoloģijās u.c.

Forums bija iedalīts divos tematiskos blokos. Pirmajā – “Architecture+” galvenās tēmas aptvēra arhitektūras un jaunāko tehnoloģiju starpdisciplināras sadarbības iespējas. Savukārt otrajā blokā “Upcycling Riga” tika runāts par “upcycling” un dabai draudzīga dzīvesveida īstenošanu pilsētvidē.

Architecture+” sesijas ietvaros bija iespēja iepazīties ar Latvijas ekspozīciju Tallinas Arhitektūras biennālei (TAB). Latvijas ekspozīcijas starpdisciplinārā arhitektu un tehnoloģiju speciālistu komanda demonstrēja Latvijas jauno tehnoloģiju inovatīvu apvienojumu ar arhitektūras valodu un kontekstu. Sesijā uzstājās arī Tallinas Arhitektūras biennāles kuratori un iepazīstināja ar šī gada tēmu “Self-Driven City”. Sesijas noslēgumā radošajā darbnīcā tikās arhitekti un tehnoloģiju studenti, lai apzinātu iespējas un attīstītu starpnozaru sadarbības modeļus, kas vērsti uz jaunu produktu un pakalpojumu izveidi.

Foruma otrā daļa “Upcycling Riga”, kas bija balstīta uz vairākiem radošo industriju virzieniem un “upcycling” tendencēm, kas ir aktuālas un tiek īstenotas šodien, piedāvājot konkrētus piemērus, kā arī apskatot attīstības perspektīvas nākotnē. Otrajā daļā interesentiem tika nodotas 10 radošo jomu ekspertu prezentācijas par arhitektūru, dizainu, modes industriju, mūziku, velo kustību, mākslu, “slow-food”, teātri un interaktīvajām tehnoloģijām.