Reģistrējies Radio un televīzijas dienai

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kopā ar Latvijas Reklāmas asociāciju 20. martā plkst. 11.00 Spīķeru koncertzālē rīko Radio un televīzijas dienu. Pasākums notiks vairākās daļās, kas ietver mediju kritikas un pētniecības konferenci, diskusijas, prezentācijas un Celmlauža balvas pasniegšanu par radošu inovāciju Latvijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības jomā iepriekšējā gadā.

radio un televizijas diena Spikeru koncertzale

Radio un televīzijas dienas ietvaros norisināsies konference, kuras laikā tās dalībniekiem, tiks dota iespēja prezentēt savas valsts pieredzi par sabiedriskā medija nozīmi un attīstības nosacījumiem Eiropas valstu sabiedrībā. Ar prezentāciju uzstāsies pārstāvji no Vācijas un NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra – Vācijas Bundestāga Kultūras un mediju komisijas priekšsēdētāja vietniece Dr. Herlinde Gundelaha (Herlind Gundelach), Hamburgas Universitātes Hansa Bredova Mediju pētniecības institūta direktors prof. Dr. Volfgangs Šulcs (Wolfgang Schulz) un NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra eksperte Elīna Lange-Ionatamišvili.

Pasākuma otrajā daļā notiks paneļdiskusija. Tās ietveros Latvijas mediju pārstāvji diskutēs par sabiedriskā medija iziešanas iespējām no reklāmas tirgus, apskatot kaimiņvalstu, Lietuvas un Igaunijas, pieredzi. Diskusijas vadīs Asoc. prof. Dr. Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja. Ar savu viedokli diskusijās iesaistīsies Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, “Radio Skonto” valdes priekšsēdētājs Ivars Laimonis Embrekts, Mediju politikas pamatnostādņu projekta izstrādes darba grupas vadītājs Dr. Mārtiņš Kaprāns, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) direktors Alfreds Vanags, MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena un SIA “Lattelecom” Juridiskā un korporatīvā atbalsta daļas direktors Toms Meisītis.

Pasākuma trešajā daļā tiks apskatīts aizvadītā gada izvērtējums par radio un televīzijas darbību. Ar publisku diskusiju par radio 2014.gada darbības izvērtējums uzstāsies LU Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja Dr. Klinta Ločmele. Ar televīzijas 2014.gada darbības izvērtējumu – LU Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzējs Rolands Tjarve.

Pasākumu noslēgs Celmlauža balvas pasniegšana par radošu inovāciju Latvijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības jomā iepriekšējā gadā. Celmlauža balva tiks piešķirta trešo reizi. Nomināciju izvirzīšana noslēdzās 20. februārī.

Par Celmlauža balvas nominantiem tika izvirzīti:

 • Latvijas jaunatklāšanas raidījums – “TE!”
 • Lattelecom TV kanāls – “Kultūra 360TV”
 • Vidusdaugavas televīzija
 • Producentu grupas “Lietišķā Latgale” raidījums – “Pi myusim Latgolā”
 • LR raidījums –  “Zināmais nezināmajā”
 • LTV koncerts “Born in Riga”
 • LR 5 – Pieci.lv
 • Televīzijas kanāls Rīga TV24
 • Radio NABA
 • LR 5 – Pieci.lv raidījums – “Neērtie Jautājumi”
 • LTV raidījums – “Aizliegtais Paņēmiens”
 • LTV7 saturs krievu valodā

Visus izvirzītos pretendentus izskatīs NEPLP un Radio un televīzijas dienas ietvaros pasniegs Celmlauža balvu vienam no izvirzītajiem nominantiem.

Piesakies Radio un televīzijas dienai šeit – http://goo.gl/forms/40tmCpcYcp

Papildus informācijai seko www.facebook.com/RadioUnTelevizijasDiena, “Twitter” profilā “@NEPLPadome” un NEPL Padomes mājas lapā www.neplpadome.lv