Trešdien, 1. septembrī, uz Spīķeru kvartāla brīvdabas skatuves kāps pašmāju roka apvienības “Inokentijs Mārpls” un “Age Of Stones”. Koncerts norisināsies Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8k-1. Ieeja no plkst. 18.30, koncerta sākums plkst. 19.10.

Ieeja bez maksas. Pie ieejas apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Grupa “Inokentijs Mārpls” dibināta 1985. gadā ar sākotnējo nosaukumu “Aklā Zarna”, kas 1987. gadā pārtop par “Inokentijs Mārpls”. “Inokentija Mārpla” līderis Dambis, pateicoties savam ieguldījumam Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves attīstībā, tiek dēvēts par Latvijas pagrīdes (underground) mūzikas tēvu, pankroka vectētiņu utml., joprojām turpinot izpelnīties dažādus cieņu apliecinošus apzīmējumus. Jau vairāk nekā 25 gadus Dambis ir daudzu nozīmīgu mūzikas pasākumu organizators un ierakstu izdevējs, veicinot un arhivējot pēc iespējas daudzveidīgākas Latvijas underground izpausmes formas.

Grupas “Age Of Stones” darbības pirmsākumi meklējami Valmierā, tālajā 1997. gadā, taču oficiāli grupa dibināta 2001. gadā, šogad tiek svinēta apaļā 20 gadu jubileja. Grupas skanējums, laikam ejot ir mainījies, sākotnēji grupa muzicēja funk-rock stilā, izpildot dziesmas pārsvarā angļu valodā, taču laikam ejot, grupas skanējums ir palicis uzticīgs klasiskajam garage-rock stilam un dziesmas rakstītas tikai latviešu valodā. Grupas pastāvēšanas laikā, sadarbībā ar “MICREC” ir izdoti 4 studijas albumi, uzfilmēti vairāki video klipi, koncerta video, sniegti koncerti lielākajos Latvijas mūzikas festivālos, kā arī uzstājušies Igaunijā un Lietuvā.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.