Koncerti, radošās darbnīcas, lielās spēles un citas aktivitātes festivālā bērniem “Radi un iedvesmojies”

Svētdien, 29. maijā, Spīķeru kvartālā norisinājās festivāls bērniem „Radi un iedvesmojies”, piedāvājot aizraujošu un interesantu skatuves programmu, kā arī radošas, izzinošas un attīstošas darbnīcas un spēles.

Skatuves programmu atklāja bērnu vokālais ansamblis „Rasa”. Aizraujošā un brīnumu pilnā pasaulē ieskatīties un līdzdarboties aicināja Liepājas ceļojošais „Beztemata” cirks ar izrādēm „Alises piedzīvojumi brīnumzemē” un  „Ceļš uz pasaku pasauli ir vaļā”. Par to, ka brīnumi patiešām notiek, ļāva pārliecināties zinātkāres centra “Zili Brīnumi” iluzionists un viņa burvju triki. Skatuves programmu noslēdza teātra „Dirty Deal Teatro” izrāde bērniem „Blēņas un pasakas” pēc Imanta Ziedoņa pasaku krājuma „Blēņas un pasakas” motīviem Ģirta Šoļa režijā, piedaloties aktieriem Arnitai Jaunzemei, Valdim Vanagam un Mikum Frišfeldam.

Paralēli skatuves programmai pasākumā darbojās radošās darbnīcas. Kopā ar Latvenergo projektu „Fizmix” bērni varēja iepazīt un izzināt fizikas likumus un eksperimentus. Saules muzejs aicināja vairot siltumu un gaismu, apgleznojot ģipša saulītes. Kopā ar radošo apvienību „Sapnīca” varēja iepazīt radošo Hama pērlīšu maģiju, kā arī krāsot, līmēt un zīmēt, izveidot dažādas attīstošās rotaļlietas. Par jautrību un atjautību gādāja „Braingames” galda spēles un vairākas lielformāta spēles, kas tematiski balstītas uz klasisko galda spēļu motīviem, kā arī iemīļotu un populāru multiplikāciju un pasaku motīviem.

Pasākumu organizē biedrība Rīgas Spīķeri, atbalsta Rīgas dome.